Podsumowanie czytelnicze 2016 cz 2 Ulubione cytaty
Ulubione cytaty z książek przeczytanych w 2016

Pod każdym cytatem autor wraz z tytułem książki w której znalazłam dany cytat oraz link ido recenzji.Herbata nie smakuje jak błoto i w żaden sposób nie da się jej wypić za dużo. I ma na człowieka zbawienny wpływ.” (str 142) Sophie Hannah „Inicjały zbrodni”

Bóg stworzył morze z wielką mądrością – ponieważ nie chciał, żeby ludzie wypili całą jego niebieską wodę, uczynił ją słoną.” (str 95) Henning Mankell „Comedia infantil”

Księżyc znika, chociaż jest duży, gwiazdy świecą dalej, chociaż są małe.” (str 234)
Henning Mankell „Comedia infantil”

Świat należy do tych, którzy umieją go wyjaśnić”. (str 42)
Juli Zeh „Ciemna materia”

Dzisiaj nikt nie pamięta niczego dłużej niż kilka dni, a już na pewno nie wtedy, gdy zostało to wyemitowane w telewizji.” (str 59)
Juli Zeh „Ciemna materia”

O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je – słowa powodują, iż rzeczy, które wydawałaby się nieskończenie wielkie, kiedy były w twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne.” 9str 293) Stephen King „Cztery pory roku”

Nie istnieje jakakolwiek ścisła definicja powieści i opowiadania – przynajmniej nie ze względu na liczbę słów – bo nie może istnieć. Jednak pisarz przekraczający granicę dwudziestu tysięcy słów wie, że opuszcza krainę opowiadań.” (str 508) Stephen King „Cztery pory roku”

Można wiedzieć tylko to, co czuje się tu i teraz, a nie co będzie się czuło za parę lat, miesięcy, czy nawet dni.” (str 58) Kamila Shamsie „Kartografia”

...jeśli ktoś nie rozumie dowcipu, nie tłumacz go.” (str 194) Kamila Shamsie „Kartografia”

Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)
Stephen King „Joyland”
Niektórzy ukrywają swoje prawdziwe oblicza. Czasem można poznać, że noszą maski, ale nie zawsze. Nawet ludzie o silnej intuicji mogą dać się nabrać.” (str 285)
Stephen King „Joyland”

Zimą wszystko wygląda inaczej. Inaczej ocenia się odległość. To co w lecie jest daleko, w zimie może być tuż- tuż. Albo odwrotnie.” (str 238) Henning Mankell „Piąta kobieta”

Jednak nikt nie wie czym jest śmierć. Kto ją widział na własne oczy? Nikt. Ci, którzy widzieli już nie żyją. Nikt z żyjących nie wie, czym jest śmierć. Tylko przypuszczamy. 

Przypuszczenia to przecież zawsze jedynie przypuszczenia bez względu na ich treść.” (str 104) Haruki Murakami „Zniknięcie słonia”

Jak mi się coś podoba, to mogę i dziesięć razy oglądać. Ryszard Sadaj „Terapia Pauliny P.


poniżej cytaty z książki "Wszyscy ludzie przez cały czas" Marta Guzowska

Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)
Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)
Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258)
-„Wszystko w porządku?
  • Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać całego wszechświata, a właściwie ogarniamy tylko jego mikroskopijny wycinek, nikt nie wie, czy wszystko jest w porządku. To problem poznawczy. Do tego dochodzi jeszcze problem heurystyczny , bo nie istnieje dobra definicja określenia „w porządku”. (str 278 – 279)

Problem z pisaniem kryminałów polega na tym,że nie można się za bardzo zachwycać pięknem otoczenia”. (str 396)


Poniżej cytaty z książki "Aleja Chanel No5" Daniela Farnese (autorka)


Nienawidzę zegarków. Przeraża, a zarazem śmieszy mnie pomysł noszenia na ręku symbolu przemijającego czasu. Jakby nie wystarczał fakt, że samo życie co dwadzieścia cztery godziny przypomina nam, iż z każdym dniem jesteśmy trochę starsi.” (str 11 – 12 )

Matka natura daje ci tę twarz, którą masz w wieku lat dwudziestu. Twoim zadaniem jest zasłużyć sobie na tę, która będziesz miała, gdy skończysz pięćdziesiąt.” (str 77

...dlaczego mam się zadowalać szklanką do połowy pełną, kiedy mogę mieć ją wypełniona po brzegi.” (str 217)


Poniżej: Clive Cussler, Grant Blackwood "Królestwo"


„ - Widzisz te szczyty na południu, te wysokie, sięgające niebios?
  • Tak
  • Ależ Wasza Wysokość, to terytorium wroga!
  • A gdzie można lepiej wypróbować machinę wojenną?” (str 21) 
Poniżej: Mary Higgins Clark"Pusta kołyska"

„Opłakujemy tylko to, czego być może nigdy nie utracimy.” (str 100)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018