Przejdź do głównej zawartości

Sophie Hannah "Inicjały zbrodni"
Sophie Hannah
Inicjały zbrodni”

Ilość stron: 353

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że są to dalsze losy Herkulesa Poirota – detektywa z kryminałów Agathy Chrisie, które uwielbiam. Inicjały zbrodni są napisane przez Sophie Hannah. Miałam nadzieję, że jest to chociaż podobne do stylu królowej kryminałów, zagadka jest na wysokim poziomie, nie do odgadnięcia po przeczytaniu połowy treści. I tak właśnie było. Nie rozczarowałam się. Książka jest świetnie napisana. Do końca nie wiadomo kto kogo zabił. Trochę to skomplikowane, ale da się zrozumieć ostateczne rozwiązanie, które jest zaskakujące. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty: (niektóre, jest ich więcej)
Nie jestem wcale przekonany, czy historie z życia wzięte mają początki i końce. Wystarczy spojrzeć z nieco dalszej perspektywy, by ujrzeć, jak rozciągają się nieskończenie w przeszłość. Da się tak po prostu powiedzieć:”To na tyle”, a następnie postawić kropkę.” (str 22)
Podróżowanie jest cudowne; stymulujące, ale na pewno nie odprężające.” (str 24)
Wielu ludzi każdego dnia je posiłki w towarzystwie, którego serdecznie nie znosi.” (str 74)
Jak się okazuje, pytanie o cokolwiek stu osób zazwyczaj kończy się rozczarowaniem.”(str 77)
Naiwność zakłada fałszywy, przesadnie radosny obraz rzeczywistości. Gdy człowiek wierzy całkowicie niewinny świat, a potem spotyka go tragedia, może odczuwać zarówno gniew jak i urazę, jak i żal, jakby został oszukany.” (str 136)
Herbata nie smakuje jak błoto i w żaden sposób nie da się jej wypić za dużo. I ma na człowieka zbawienny wpływ.” (str 142)
Rolą sztuki jest zastępowanie nieszczęśliwych historii szczęśliwymi wytworami.” (str 184)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: