Sophie Hannah "Inicjały zbrodni"
Sophie Hannah
Inicjały zbrodni”

Ilość stron: 353

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że są to dalsze losy Herkulesa Poirota – detektywa z kryminałów Agathy Chrisie, które uwielbiam. Inicjały zbrodni są napisane przez Sophie Hannah. Miałam nadzieję, że jest to chociaż podobne do stylu królowej kryminałów, zagadka jest na wysokim poziomie, nie do odgadnięcia po przeczytaniu połowy treści. I tak właśnie było. Nie rozczarowałam się. Książka jest świetnie napisana. Do końca nie wiadomo kto kogo zabił. Trochę to skomplikowane, ale da się zrozumieć ostateczne rozwiązanie, które jest zaskakujące. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty: (niektóre, jest ich więcej)
Nie jestem wcale przekonany, czy historie z życia wzięte mają początki i końce. Wystarczy spojrzeć z nieco dalszej perspektywy, by ujrzeć, jak rozciągają się nieskończenie w przeszłość. Da się tak po prostu powiedzieć:”To na tyle”, a następnie postawić kropkę.” (str 22)
Podróżowanie jest cudowne; stymulujące, ale na pewno nie odprężające.” (str 24)
Wielu ludzi każdego dnia je posiłki w towarzystwie, którego serdecznie nie znosi.” (str 74)
Jak się okazuje, pytanie o cokolwiek stu osób zazwyczaj kończy się rozczarowaniem.”(str 77)
Naiwność zakłada fałszywy, przesadnie radosny obraz rzeczywistości. Gdy człowiek wierzy całkowicie niewinny świat, a potem spotyka go tragedia, może odczuwać zarówno gniew jak i urazę, jak i żal, jakby został oszukany.” (str 136)
Herbata nie smakuje jak błoto i w żaden sposób nie da się jej wypić za dużo. I ma na człowieka zbawienny wpływ.” (str 142)
Rolą sztuki jest zastępowanie nieszczęśliwych historii szczęśliwymi wytworami.” (str 184)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018