Przejdź do głównej zawartości

Sophie Hannah "Inicjały zbrodni"
Sophie Hannah
Inicjały zbrodni”

Ilość stron: 353

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że są to dalsze losy Herkulesa Poirota – detektywa z kryminałów Agathy Chrisie, które uwielbiam. Inicjały zbrodni są napisane przez Sophie Hannah. Miałam nadzieję, że jest to chociaż podobne do stylu królowej kryminałów, zagadka jest na wysokim poziomie, nie do odgadnięcia po przeczytaniu połowy treści. I tak właśnie było. Nie rozczarowałam się. Książka jest świetnie napisana. Do końca nie wiadomo kto kogo zabił. Trochę to skomplikowane, ale da się zrozumieć ostateczne rozwiązanie, które jest zaskakujące. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty: (niektóre, jest ich więcej)
Nie jestem wcale przekonany, czy historie z życia wzięte mają początki i końce. Wystarczy spojrzeć z nieco dalszej perspektywy, by ujrzeć, jak rozciągają się nieskończenie w przeszłość. Da się tak po prostu powiedzieć:”To na tyle”, a następnie postawić kropkę.” (str 22)
Podróżowanie jest cudowne; stymulujące, ale na pewno nie odprężające.” (str 24)
Wielu ludzi każdego dnia je posiłki w towarzystwie, którego serdecznie nie znosi.” (str 74)
Jak się okazuje, pytanie o cokolwiek stu osób zazwyczaj kończy się rozczarowaniem.”(str 77)
Naiwność zakłada fałszywy, przesadnie radosny obraz rzeczywistości. Gdy człowiek wierzy całkowicie niewinny świat, a potem spotyka go tragedia, może odczuwać zarówno gniew jak i urazę, jak i żal, jakby został oszukany.” (str 136)
Herbata nie smakuje jak błoto i w żaden sposób nie da się jej wypić za dużo. I ma na człowieka zbawienny wpływ.” (str 142)
Rolą sztuki jest zastępowanie nieszczęśliwych historii szczęśliwymi wytworami.” (str 184)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…