Przejdź do głównej zawartości

Stephen KIng "Cztery pory roku"


Stephen King
Cztery pory roku”

Ilość stron: 512
To piąta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię te mniej straszne powieści Kinga. Ta zawiera aż cztery dzieła:
Wiosna nadziei – „Skazani na Shawshank” (94 strony)
opowiada o losach więźniów, którzy przebywają w tytułowym Shawshank. Wiem, że był film o tym tytule, ale nie oglądałam. Wtedy jeszcze nie byłam fanką tego pisarza. Myślałam, że King pisze tylko horrory i to mnie zniechęcało. „Skazani na Shawshank” bardzo dobrze się czyta i szybko. Są momenty grozy, ale nie trzeba ich czytać.

Lato zepsucia – „Pojętny uczeń” (186 stron)
Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Todd. Są także jego rodzice, nauczyciel zwany Gumowym Edem z powodu butów jakie nosi. Występuje również przyszywany dziadek Todda. Wkrótce okazuje kim naprawdę jest z pozoru miły starszy pan. Bardzo dobrze się to czyta, momenty grozy można pominąć.

Jesień niewinności – „Ciało” (293 strony)
opowiada o losach czterech nastolatków. Nie zaciekawiła mnie treść, ledwo doczytałam do końca.

Zimowa opowieść – „Metoda oddychania” (62 strony)

Treść nie zaciekawia od początku do końca.

  Posłowie (8stron)

Polecam dwie z czterech opowieści z tej książki.

Ciekawe cytaty:
„Ludzkie doświadczenia można podzielić na trzy rodzaje. Dobre, złe i okropne.” (str 65)
„ Życie to tygrys, którego trzeba chwycić za ogon, jeśli nie wiesz czego oczekiwać, pożre cię.” (str 118)
„O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je – słowa powodują, iż rzeczy, które wydawałaby się nieskończenie wielkie, kiedy były w twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne.” 9str 293)
„Nie istnieje jakakolwiek ścisła definicja powieści i opowiadania – przynajmniej nie ze względu na liczbę słów – bo nie może istnieć. Jednak pisarz przekraczający granicę dwudziestu tysięcy słów wie, że opuszcza krainę opowiadań.” (str 508)

Recenzje pozostałych:
stephen-king-przebudzenie.
stephen-king-misery.
/stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.(King "Desperacja"
czytałam jeszcze świetny "Sklepik z marzeniami"Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…