Przejdź do głównej zawartości

Henning Mankell "Piąta kobieta"Henning Mankell
Piąta kobieta”

Ilość stron: 499
To dziewiąta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię od dawna twórczość Henninga Mankella. Przekonał mnie także opis na okładce sugerujący ciekawy kryminał.
I tak było. Watek związany z tym kto zabił tyle osób i w jaki straszny sposób był bardzo interesujący. Genialnie napisane dzieło, na każdej stronie coś ciekawego. Bohaterów jest wielu, ale jedna osoba odgrywa najważniejszą rolę – policjant Wallander i jego koledzy z Policji oraz morderca. Kto nim lub nią jest przeczytacie sami.
Polecam każdemu.


Ciekawe cytaty:
Pisanie o tym, co niepojęte, byłoby równoznaczne z wtargnięciem na teren opatrzony tablicą „wstęp surowo wzbroniony”. (str 17)
Zimą wszystko wygląda inaczej. Inaczej ocenia się odległość. To co w lecie jest daleko, w zimie może być tuż- tuż. Albo odwrotnie.” (str 238)
Człowiek składa się z mnóstwa rozmaitych szczegółów. Wydaje nam się, że pamięć jest ulotna. W gruncie rzeczy jest całkiem inaczej. Można by to porównać do przedmiotu, który zanurza się w wodzie. Tak działa nasza pamięć.” (str 375)
Nie ma złych ludzi. Wydaje mi się, że wyjątki zdarzają się bardzo rzadko. Są złe warunki i to one rodzą przemoc. I właśnie z takimi warunkami musimy walczyć.” (str 383)
Pozostałe recenzje:

l-reka-ostatnie-sledztwo
htning-mankell-morderca-bez-twarzy.
comedia-infantil
nim-nadejdzie-mroz.
biała-lwica.

czytałam także:

"Psy z Rygi"
"O krok"
"Fałszywy trop"


Komentarze

  1. Kurcze muszę się w końcu zabrać za czytanie książek bo czekają na półce i doczekać się nie mogą :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…