Henning Mankell "Piąta kobieta"Henning Mankell
Piąta kobieta”

Ilość stron: 499
To dziewiąta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię od dawna twórczość Henninga Mankella. Przekonał mnie także opis na okładce sugerujący ciekawy kryminał.
I tak było. Watek związany z tym kto zabił tyle osób i w jaki straszny sposób był bardzo interesujący. Genialnie napisane dzieło, na każdej stronie coś ciekawego. Bohaterów jest wielu, ale jedna osoba odgrywa najważniejszą rolę – policjant Wallander i jego koledzy z Policji oraz morderca. Kto nim lub nią jest przeczytacie sami.
Polecam każdemu.


Ciekawe cytaty:
Pisanie o tym, co niepojęte, byłoby równoznaczne z wtargnięciem na teren opatrzony tablicą „wstęp surowo wzbroniony”. (str 17)
Zimą wszystko wygląda inaczej. Inaczej ocenia się odległość. To co w lecie jest daleko, w zimie może być tuż- tuż. Albo odwrotnie.” (str 238)
Człowiek składa się z mnóstwa rozmaitych szczegółów. Wydaje nam się, że pamięć jest ulotna. W gruncie rzeczy jest całkiem inaczej. Można by to porównać do przedmiotu, który zanurza się w wodzie. Tak działa nasza pamięć.” (str 375)
Nie ma złych ludzi. Wydaje mi się, że wyjątki zdarzają się bardzo rzadko. Są złe warunki i to one rodzą przemoc. I właśnie z takimi warunkami musimy walczyć.” (str 383)
Pozostałe recenzje:

l-reka-ostatnie-sledztwo
htning-mankell-morderca-bez-twarzy.
comedia-infantil
nim-nadejdzie-mroz.
biała-lwica.

czytałam także:

"Psy z Rygi"
"O krok"
"Fałszywy trop"


Komentarze

  1. Kurcze muszę się w końcu zabrać za czytanie książek bo czekają na półce i doczekać się nie mogą :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018