Przejdź do głównej zawartości

Katarzyna Grochola - książki, które przeczytałam tej autorki Książki Katarzyny Grocholi jakie przeczytałam. Było ich sześć.
"Ja Wam pokażę"
"Trzepot skrzydeł"
"Osobowość ćmy"
 "A nie mówiłam"
"Kryształowy Anioł"
"Zielone drzwi"


 Nie skończyłam czytać "Nigdy w życiu"


Katarzyna Grochola

Ja Wam pokażę

To 5 książka tej autorki jaką przeczytałam.
Okładka: zielone jabłka, w sumie do treści nie bardzo się nadają, ale z drugiej strony sama nie wiedziałabym co ma być na okładce obyczajowej książki.
Treść: nawet ciekawa, trochę za dużo narzekania na cały świat, ale polecam jak macie ochotę przeczytać obyczajową książkę. 

 

" Trzepot skrzydeł"

Katarzyna Grochola

Książka o toksycznym małżeństwie. Nie za bardzo mi się to podobało. 

Osobowość ćmy”

Katarzyna Grochola

Jak dla mnie nie zbyt ciekawe, zbyt dużo wątków miłosnych. Do romansów nic mnie nie przekona. Jednak fanom gatunku polecam. 

 
A nie mówiłam

Katarzyna Grochola

druga po „Kryształowym Aniele”, która mi się podobała.

 
Katarzyna Grochola
Kryształowy Anioł

 
Ilość stron: 539,
 
Miałam ją komuś oddać albo wymienić ale jednak postanowiłam przeczytać.
Kryształowy Anioł okazał się bardzo ciekawą książką, wątku miłosnego nie zabrakło jak ktoś lubi ale nie było tego zbyt wiele. Głównie opis pracy  bohaterki w radiu.
 
Katarzyna Grochola
Zielone drzwi”

 
Ilość stron: 407
Nie jest to jakaś typowa lektura z fabułą i bohaterami. Jest to taka jakby autobiografia autorki, o inspiracjach do napisania książek. Głównie było o tym jak powstało „Nigdy w życiu”. Mi ta książka nie przypadła do gustu i wolałabym coś o powstaniu książki „Kryształowy Anioł” - mojej ulubionej , ale o tym nie było. Była też o książce „Osobowość ćmy” , którą czytałam, a nawet miałam w swojej kolekcji i sprzedałam bez czytania, a potem pożyczyłam z biblioteki i przeczytałam, ale też nie było to za ciekawe. Natomiast jeśli chodzi o książkę „Zielone drzwi” to mimo że nie było tam o moich ulubionych książkach to jest to bardzo fajna lektura, którą warto przeczytać. Opisane lekcje w szkole – poszczególne przedmioty- są bardzo zabawne. Można się pośmiać z tego. Są też poważne momenty, smutne, skłaniające do refleksji.

Podsumowując fajnie się czyta o tym jak powstawały książki i o życiu autorki.

Na pewno jeszcze kiedyś przeczytam jakąś książkę Katarzyny Grocholi.


Komentarze

  1. Kilka lat temu przeczytalam te ksiazki. Nie jest to jakas ambitna lieratura, ale czytalo sie jednym tchem i calkiem przyjemnie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: