Ulubione cytaty z książek polskich autorówUlubione cytaty – autorzy polscyA tymczasem Nowy Rok to taki trochę większy poniedziałek i jeśli chodzi o te obietnice, które sobie samym składamy – to ile z nich umiera następnego dnia rano? Albo po paru dniach? Katarzyna Grochola „Trochę większy poniedziałek”Magda Dygat „Kupić dym sprzedać mgłę”
Pasja i energia przede wszystkim robią z aktorki gwiazdę. Często ta energia brana jest za talent, ale bez energii i pasji talent przygasa i nawet jeżeli tli się długo jest skazany na zgaśnięcie.” (str 40)
Umieranie jest łatwe, rozśmieszanie jest najtrudniejsze. Tylko naprawdę wielki aktor potrafi rozśmieszyć publiczność do łez.” (str 45)Marta Guzowska „Wszyscy ludzie przez cały czas”
Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołas

z oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)

Wszystko w porządku?
    Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać całego wszechświata, a właściwie ogarniamy tylko jego mikroskopijny wycinek, nikt nie wie, czy wszystko jest w porządku. To problem poznawczy. Do tego dochodzi jeszcze problem heurystyczny , bo nie istnieje dobra definicja określenia „w porządku”. (str 278 – 279)


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018