Przejdź do głównej zawartości

Ulubione cytaty z książek autorów zagranicznych
Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru" 

"Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie" (str 224)
"Sekret wart jest tyle, ile warci są ludzi, przed którymi powinniśmy go strzec" (str 15)

Carlos Ruiz Zafon "Marina"

Na tysiąc osób, które kupują obraz, może jedna ma pojęcie o tym,co nabyła. Pozostali nie kupują dzieła sztuki, ale artystę, jego nazwisko, to co o nim słyszeli, i niemal zawsze to, co sobie  a jego temat wyobrazili" (str 64)

Carlos Ruz Zafon "Więzień nieba"

"Młody człowieku, na  tym świecie wszystko jest fałszywe. Wszystko oprócz pieniędzy". (str 30)

Henning Mankell "Comedia infantil"

"Bóg stworzył morze z wielką mądrością - ponieważ nie chciał, żeby ludzie wypili całą jego niebieską wodę, uczynił ją słoną. (str 95)

"Księżyc znika, chociaż jest duży, gwiazdy świecą dalej, chociaż są małe" (str 234)

"Pytania trzeba zadawać wtedy, kiedy słońce może się pośmiać z ludzkiej głupoty" (str 90)

"Walki mogą trwać wiele lat, ale o zwycięstwie decyduje jedna bitwa" (str 25)
(Lisa Scottoline :Trudna prawda")


Lauren Oliver "7 razy dziś"

"W filmach zawsze wiadomo, że ludzie mają być razem, bo muzyka w tle nagle nagle robi się pompatyczna - to głupie, lecz proste" (str 86)

"Masz moje serce. To coś, co wpisuje się komuś do pamiętnika, jak nie wiadomo, co napisać" (str 87)

"Dowcip nie polega na tym, żeby usłyszeć to, co wszyscy słyszą, ale w taki sposób, jak nikt inny rego nie słuchał do tej pory" (str 153) Alek Popov "Psy spadają"

"Ulubieńcy przychodzą, a potem popadają w zapomnienie, a nie ma nic gorszego, jak być upadłym idolem. Lepiej już wcale nie zaznać sławy" (str 268) Victoria Holt "Czarny opal" 

"Dla artysty zawsze jest za późno, jeśli sukcesu nie odnosi natychmiast, tuż po ukończeniu dzieła, bo przecież nie zależy mu na sukcesie po latach" (Anais Nin "Dziennik Anais Nin tom 2 "

"Jednak nikt nie wie czym jest śmierć. Kto ją widział na własne oczy? Nikt. Ci, którzy widzieli już nie żyją. Nikt z żyjących nie wie, czym jest śmierć. Tylko przypuszczamy. Przypuszczenia to przecież zawsze jedynie przypuszczenia bez względu na ich treść." (str 104) "Haruki Murakami "Zniknięcie słonia" 
"Związki są jak jachty. Wyglądają znacznie piękniej z daleka, niż kiedy się wejdzie na pokład". (Karen Wheeler "Sam urok czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji" 

"Mamy jakie takie pojęcie o tym, jak działa, ale wiedzieć, jak coś działa, a wiedzieć, co to jest, to dwie zupełnie różne sprawy" (Stephen King "Przebudzenie" str 26)

Komentarze

 1. Może to dziwne ale czytałam tylko "Cień wiatru", który szczerze pokochałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zafon to świetny pisarz. Niedługo wychodzi jego nowa książka

   Usuń
  2. pt "Labirynt duchów"

   Usuń
 2. Ten wpis przypomniał mi o kilku książkach - Cień wiatru zaczęłam kiedyś czytać i może jednak czas do niej wrócić i dokończyć? 7 razy dziś mam na telefonie i bardzo chciałam ją przeczytać, ale o niej zapomniałam, więc może po nią teraz sięgnę, bo aktualnie wszystko pokończyłam i nie mam co czytać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…