Przejdź do głównej zawartości

Ulubione cytaty z książek autorów zagranicznych
Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru" 

"Książki są lustrem, widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie" (str 224)
"Sekret wart jest tyle, ile warci są ludzi, przed którymi powinniśmy go strzec" (str 15)

Carlos Ruiz Zafon "Marina"

Na tysiąc osób, które kupują obraz, może jedna ma pojęcie o tym,co nabyła. Pozostali nie kupują dzieła sztuki, ale artystę, jego nazwisko, to co o nim słyszeli, i niemal zawsze to, co sobie  a jego temat wyobrazili" (str 64)

Carlos Ruz Zafon "Więzień nieba"

"Młody człowieku, na  tym świecie wszystko jest fałszywe. Wszystko oprócz pieniędzy". (str 30)

Henning Mankell "Comedia infantil"

"Bóg stworzył morze z wielką mądrością - ponieważ nie chciał, żeby ludzie wypili całą jego niebieską wodę, uczynił ją słoną. (str 95)

"Księżyc znika, chociaż jest duży, gwiazdy świecą dalej, chociaż są małe" (str 234)

"Pytania trzeba zadawać wtedy, kiedy słońce może się pośmiać z ludzkiej głupoty" (str 90)

"Walki mogą trwać wiele lat, ale o zwycięstwie decyduje jedna bitwa" (str 25)
(Lisa Scottoline :Trudna prawda")


Lauren Oliver "7 razy dziś"

"W filmach zawsze wiadomo, że ludzie mają być razem, bo muzyka w tle nagle nagle robi się pompatyczna - to głupie, lecz proste" (str 86)

"Masz moje serce. To coś, co wpisuje się komuś do pamiętnika, jak nie wiadomo, co napisać" (str 87)

"Dowcip nie polega na tym, żeby usłyszeć to, co wszyscy słyszą, ale w taki sposób, jak nikt inny rego nie słuchał do tej pory" (str 153) Alek Popov "Psy spadają"

"Ulubieńcy przychodzą, a potem popadają w zapomnienie, a nie ma nic gorszego, jak być upadłym idolem. Lepiej już wcale nie zaznać sławy" (str 268) Victoria Holt "Czarny opal" 

"Dla artysty zawsze jest za późno, jeśli sukcesu nie odnosi natychmiast, tuż po ukończeniu dzieła, bo przecież nie zależy mu na sukcesie po latach" (Anais Nin "Dziennik Anais Nin tom 2 "

"Jednak nikt nie wie czym jest śmierć. Kto ją widział na własne oczy? Nikt. Ci, którzy widzieli już nie żyją. Nikt z żyjących nie wie, czym jest śmierć. Tylko przypuszczamy. Przypuszczenia to przecież zawsze jedynie przypuszczenia bez względu na ich treść." (str 104) "Haruki Murakami "Zniknięcie słonia" 
"Związki są jak jachty. Wyglądają znacznie piękniej z daleka, niż kiedy się wejdzie na pokład". (Karen Wheeler "Sam urok czyli jak zakochałam się w sielskiej Francji" 

"Mamy jakie takie pojęcie o tym, jak działa, ale wiedzieć, jak coś działa, a wiedzieć, co to jest, to dwie zupełnie różne sprawy" (Stephen King "Przebudzenie" str 26)

Komentarze

 1. Może to dziwne ale czytałam tylko "Cień wiatru", który szczerze pokochałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zafon to świetny pisarz. Niedługo wychodzi jego nowa książka

   Usuń
  2. pt "Labirynt duchów"

   Usuń
 2. Ten wpis przypomniał mi o kilku książkach - Cień wiatru zaczęłam kiedyś czytać i może jednak czas do niej wrócić i dokończyć? 7 razy dziś mam na telefonie i bardzo chciałam ją przeczytać, ale o niej zapomniałam, więc może po nią teraz sięgnę, bo aktualnie wszystko pokończyłam i nie mam co czytać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: