Cechy mało ciekawych książek
Cechy mało ciekawych książek

Jakie są cechy mało ciekawych książek? Przedstawię swoje spostrzeżenia na podstawie tego co przeczytałam, a było tego sporo. W profilu na popularnym portalu o książkach mam ich na dzień dzisiejszy ponad 700, ale myślę, że uzbierałoby się ponad tysiąc.

Akcja
w mało ciekawych dziełach nie zaciekawia od początku , a potem jest coraz bardziej nudna. I nie kończy się czytać takiej książki bez względu na gatunek.
Bohaterowie
słabo opisani, bezbarwni. Potrafią osłabić nawet najlepszy wątek. Postać musi zaciekawiać jak w serial uczy filmie, że chce się oglądać dalsze losy.
Czas i miejsce akcji
lepsze dzieła miały akcję w czasach współczesnych Miejsce nie ma aż takiego znaczenia pod warunkiem, że dobrze się czyta. Może to być nawet mała wioska.
Gatunek
każdy uważa inne za nudne. Czasami nawet te mniej ciekawe są dobre jak autor przedstawił losy bohaterów w sposób interesujący.
Tytuł
może się wydawać nudny, ale nie musi tak być. Tak samo odwrotnie: tytuł ciekawy, a treść nie.
Styl pisania
niestety jest ważny. Niektórzy autorzy mają ciekawy pomysł na akcję, miejsce, wątek jednak nie potrafią tego napisać żeby czytelnik doczytał do końca i chciał sięgnąć po kolejne dzieła.Komentarze

  1. Ja niecierpie książek w których jest mnóstwo szczegółów,ktore nie mają żadnego związku z głównym wątkiem. Opis stacji kolejowej praktycznie cegła po cegle;) to troche ze dużo, tym bardziej że nijak sie to ma do akcji:):)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nudne są też opisy przyrody pisane chyba po to żeby zwiększyć ilość stron

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018