Cechy książekCechy książek
Co decyduje o ciekawości książki? O kryteriach pisałam tu, a w tym artykule o kilku czynnikach, które wpływają na zainteresowanie czytelnika. Przeczytaj moje spostrzeżenia.

Zbyt duża ilość stron, regulaminy
autor i wydawnictwo powinni ustalić co w treści zostawić,a co wyciąć. Nie powinno się też zgadzać na prawie całkowitą zmianę tekstu, bo to pisarz potem reprezentuje książkę. Jest ona jego dziełem, na okładce jest nazwisko autora, a nie wydawnictwa, które przerobiło tekst.
Warto zwracać także uwagę co mają w regulaminie portale internetowe z artykułami. Gdy jest tam wspomniane, że portal ma prawo do redagowania i skracania tekstu to należy się zastanowić czy na pewno chcemy na to wyrazić zgodę. Bo co może portal złego zrobić z artykułem? Tu wytną, tam zmienią konstrukcję zdania, tam dodadzą coś od siebie i niestety potem zadajemy sobie pytanie: czy to naprawdę ja pisałam / pisałem/?Jeśli nie ma regulaminu warto pytać o takie rzeczy przed wysłaniem swojej pracy.
Ilość stron w książce musi być taka żeby treść była ciekawa. Nie można jej rozciągać na siłę ani skracać, bo ktoś sobie założył kryminał na 200 stron i ani zdania więcej ani mniej.
Mało ciekawy opis na okładce
bywa i tak,że nawet tych kilka zdań nie da się czytać. Takich książek nawet nie kupuję. Czasami jeszcze sprawdzam w internecie czy jest darmowy fragment żeby się dowiedzieć czy treść jest ciekawsza. Jest także odwrotnie – opis ciekawy, a treść nudna.
Opinie
o większości książek w internecie są jakieś opinie, recenzje. Każdy ma inne zdanie o danym dziele. Przykładowo ja ledwo doczytałam do końca dzieło bardzo znanej pisarki, a inni się zachwycali. I odwrotnie, ja byłam zadowolona z lektury, a inni nie. Każdy interpretuje treść inaczej. Polecam czytać dzieła o ulubionej tematyce, wątku i z tego gatunku wybierać.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018