Przejdź do głównej zawartości

Rewelacyjne książki o różnej tematyce
Książki do których warto wracać nawet jak się je przeczytało. Po prostu rewelacyjne. Jakie to są? Przeczytaj, a na pewno sięgniesz chociaż po jedną z 18... tyle mi wyszło jak spisywałam. 

1. Susan Minot  "Wieczór"
2. Hanna Lemańska "Chichot losu"3. Melanie Rose "Moja noc jest twoim dniem"4. Eric Emmanuel Schmitt "Kobieta w lustrze"5. Sidney Sheldon "Mistrzyni gry"6. Sidney Sheldon "Gdy nadejdzie jutro"
7. Paula Hawkins "Dziewczyna z pociągu"8. Katarzyna Grochola "Kryształowy Anioł"
9. Sara Shepard "Gra w kłamstwa"10. Jeffrey Archer "Kane i Abel"  cz 1 i cz 2

11. Jeffrey Archer "Prosto jak strzelił"

12. Jeffrey Archer "Pierwszy między równymi"

13. Andrew Kaplan "Homeland, ścieżki Carrie"14. James Patterson "Terror na Manhattanie"

15. James Patterson "Detektywi z Private: Igrzyska"

16. James Patterson "Wycofaj się albo zginiesz"

17. James Patterson "W krzyżowym ogniu"18. Agnieszka Olszanowska "Wirtualnik egoistki"
Komentarze

  1. Ostatnio w Biedronce dorawłam "Dziewczynę z pociągu", ciekawa jestem też Pattersona.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: