Przejdź do głównej zawartości

Książki i seriale o przyjaźni


Nic nie przebije mojego ulubionego serialu o takim wątku, ale książki też są interesujące.
Na lato, wakacje i nie tylko polecam następujące dzieła o przyjaźni:


Pierwsza to seria o serialu, który lubiłam czyli znanym chyba większości "Beverly Hills 90210". Nie miałam ulubionych bohaterów, bo ... każdy był ciekawy.
Tak samo było w książkach. Lista tomów:

"Beverly Hills"
"Bez tajemnic"
"Szalone lato"
"Igranie z ogniem"
Co by było gdyby..."
"Randka w ciemno"
"Te słodkie chłopaki"
"Żegnaj, West Beverly"
"Życie nie pieści"
"Więcej niż słowa"
"Dwa serca"
"Wesołych świąt"
Wakacyjna miłość"
Druga to "Karolina Frankowska "Zaczaruj mnie" - będzie serial "Za marzenia" na jej podstawie.
Ciekawe czy będzie tak świetny jak książka.Trzecia to "Jedna za wszystkie" Kathy Cano Murillo - rękodzieło i przyjaźń. Mi się nie podobała, ale każdy woli co innego.Czwarta to "Lawendowe dziewczyny" Calire Cook - liczenie kroków i przyjaźń z lawendą w tle. Dla osób, które lubią spacery, zdrowy tryb życia.Piąta to "Przyjaciółki na zawsze" Suzanne Degges White, Christine Borzumato Gainey
psychologiczna książka, poradnik o przyjaźni. recenzja tu
Szósta to "Czerwony rower" Antonina Kozłowska - losy trzech przyjaciółek recenzja tu
Siódma to "Muszkieterki" Anna M. Rędzio - losy Oli, Rity, Julii. recenzja tu
 serial "Przyjaciółki" (ipla - wszystkie serie) - cały jest świetny, ale ja lubię wątek Zuzy, Dagmara, Kate, Doroty. (imiona postaci)

\serial "Przyjaciele" - najlepszy komediowy serial o przyjaźni

Komentarze

  1. Bardzo ciekawie się zapowiadają :) Dawno nie czytałam, aż wstyd się przyznać. Muszę to koniecznie zmienić :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: