Przejdź do głównej zawartości

Carole Mortimer "Historie filmowe"


Carole Mortimer
Historie filmowe”

Ilość stron: 395
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, który przybliża co wydarzy się w każdej z trzech części:


Pomysł na film”
z początku zakończenie wydaje się przewidywalne. I wątek romansu głównego bohatera taki się okazał. Natomiast wydarzenia związane z tym kto jest tajemniczym autorem książki są zaskakujące. Nie napisał jej ojciec Jinx (Juliet), ani ona sama. Kto to zrobił i dlaczego się nie ujawnił przeczytacie sami.


Wywiad z aktorem”
ta część to w większości przewidywalny romans pomiędzy Zakiem a tajemnicza Tyler. Jest ona dziennikarką, która przeprowadza tytułowy wywiad z aktorem, ale średni ojej to wychodzi. Czy dojdzie do wywiadu i publikacji? Czyją biografię napisze Tyler, ponieważ nie będzie już chciała pisać o skandalach z udziałem gwiazd? Tego dowiecie się czytając.


Niedokończony scenariusz”
zawiera wątek romansu trzeciego z braci. Tym razem Rika – scenarzysty. Jak można przewidzieć cała skomplikowana historia kończy się dobrze dla jej głównych bohaterów czyli Rika i Sapphie – pisarki i jej syna Matthew.
„Historie filmowe naprawdę przypominają scenariusze komedii romantycznych. Zaletą tego dzieła są trzy różne części, które w pewnym sensie łączą się ze sobą. Najbardziej zaciekawiła mnie pierwsza czyli „Pomysł na film”. Na drugim miejscu jest „Niedokończony scenariusz”. „Wywiad z aktorem” nie był najgorszy, również w nim są interesujące momenty. Napisane są dobrym stylem i świetnie się to czyta. Polecam każdemu, nie tylko fanom romansów, ale też dobrych powieści.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Katarzyna Lewcun "Wyznania Pizzonosza"

Katarzyna LewcunWyznania pizzonosza”
Ilość stron: 111 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że podobała mi się „Celebrytka czyli moje niezwykłe życie”.recenzja tu „Wyznania pizzonosza” czyta się bardzo dobrze, treść jest zabawna. W sam raz na letnie popołudnie. Polecam każdemu.