Carole Mortimer "Historie filmowe"


Carole Mortimer
Historie filmowe”

Ilość stron: 395
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, który przybliża co wydarzy się w każdej z trzech części:


Pomysł na film”
z początku zakończenie wydaje się przewidywalne. I wątek romansu głównego bohatera taki się okazał. Natomiast wydarzenia związane z tym kto jest tajemniczym autorem książki są zaskakujące. Nie napisał jej ojciec Jinx (Juliet), ani ona sama. Kto to zrobił i dlaczego się nie ujawnił przeczytacie sami.


Wywiad z aktorem”
ta część to w większości przewidywalny romans pomiędzy Zakiem a tajemnicza Tyler. Jest ona dziennikarką, która przeprowadza tytułowy wywiad z aktorem, ale średni ojej to wychodzi. Czy dojdzie do wywiadu i publikacji? Czyją biografię napisze Tyler, ponieważ nie będzie już chciała pisać o skandalach z udziałem gwiazd? Tego dowiecie się czytając.


Niedokończony scenariusz”
zawiera wątek romansu trzeciego z braci. Tym razem Rika – scenarzysty. Jak można przewidzieć cała skomplikowana historia kończy się dobrze dla jej głównych bohaterów czyli Rika i Sapphie – pisarki i jej syna Matthew.
„Historie filmowe naprawdę przypominają scenariusze komedii romantycznych. Zaletą tego dzieła są trzy różne części, które w pewnym sensie łączą się ze sobą. Najbardziej zaciekawiła mnie pierwsza czyli „Pomysł na film”. Na drugim miejscu jest „Niedokończony scenariusz”. „Wywiad z aktorem” nie był najgorszy, również w nim są interesujące momenty. Napisane są dobrym stylem i świetnie się to czyta. Polecam każdemu, nie tylko fanom romansów, ale też dobrych powieści.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018