Przejdź do głównej zawartości

Sophie KInsella "Noc poślubna"Sophie Kinsella
Noc poślubna”

Ilość stron: 447
To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce oraz to, że podobał mi się film i powieść pt „Wyznania zakupoholiczki”.
„Noc poślubna” może trochę zniechęcać tytułem i sugerować nie za bardzo interesujące perypetie pary młodej. Nic bardziej mylnego.
Bohaterką główną jest Lottie i jej siostra Felicity. Pojawia się także Richard, Ben, Lorcan, Daniel. Richard to teoretycznie przyszły mąż Lottie, która jednak postanawia wyjść za byłego o imieniu Ben. Potem jednak losy tej pary się komplikują.
Daniel to były mąż Felicity i ojciec jej dziecka z bujną wyobraźnią – Noaha. Ma ona potem romans z Lorcanem, rozwiedzionym przyjacielem Bena, który ożenił się Lottie, ale co łączy go z Sarą? Trochę to wszystko skomplikowane, a siostra Lottie psuje to jeszcze bardziej. Co z tego wyniknie? Przeczytacie sami.
Polecam fanom bardzo dobrych powieści obyczajowych z wątkami romansowymi. Myślę, że byłaby to świetna, zabawna komedia.  
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa Scottoline „Krok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta Guzowska „Wszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty: „Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88) „Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256) „Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Katarzyna Lewcun "Wyznania Pizzonosza"

Katarzyna Lewcun „Wyznania pizzonosza”
Ilość stron: 111 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że podobała mi się „Celebrytka czyli moje niezwykłe życie”.recenzja tu „Wyznania pizzonosza” czyta się bardzo dobrze, treść jest zabawna. W sam raz na letnie popołudnie. Polecam każdemu.