Przejdź do głównej zawartości

Joyce Carol Oates "Muzeum dr Mosesa. Opowiadania tajemnicze, niesamowite i pełne grozy"

Joyce Carol Oates
Muzeum doktora Mosesa. Opowiadania tajemnicze, niesamowite i pełne grozy.”
Ilość stron: 273
To dziesiąta książka tej autorki jaką przeczytałam. Jest to zbiór dziesięciu opowiadań. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość Joyce Carol Oates.
Pierwsze pt „ Hejka, jak się leci?” nie zaciekawiło mnie. Mimo małej ilości stron ciężko się to czytało.
Drugie pt „Na obserwacji” ciekawe, ale dla fanów horrorów.
Trzecie pt „Człowiek, który walczył z Rolandem LaStarzą” jest o walkach bokserskich. Dal fanów boksu będzie ciekawe. Ja nie przepadam za tą dyscypliną sportu.
Czwarte pt „Walentynka, lipcowa fala upałów” świetne, ale wielbicieli romansów. Mnie niestety nie zaciekawiło.
Piąte pt „Złe nawyki” kolejne opowiadanie dla fanów grozy i horrorów.
Szóste pt „Zwierzak” jak wyżej, dla fanów grozy.
Siódme pt „Łowca” jedno z niewielu interesujących w tym tomie opowiadań. Polecam fanom kryminałów i romansów.
Ósme pt „Bliźniacza tajemnica” treść interesująca. O dwóch braciach bliźniakach rywalizujących między sobą. Zakończenie zaskakujące.
Dziewiąte pt „Zmyć to z siebie” ma tylko 3 strony, ale mimo to nie skończyłam czytać. Może wielbiciele horrorów doczytają do końca.
Dziesiąte i ostatnie opowiadanie ze zbioru pt „Muzeum doktora Mosesa” trzecie, którego treść podobała mi się. Opowiada o tytułowym doktorze i jego muzeum, które było według mnie straszne.


Podsumowując nie polecam jako pierwszą lekturę tej autorki. Dla tych, którzy tak jak ja lubią twórczość Joyce Carol Oates polecam te opowiadania. Mi podobały się trzy na dziesięć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…