Przejdź do głównej zawartości

Joyce Carol Oates "Muzeum dr Mosesa. Opowiadania tajemnicze, niesamowite i pełne grozy"

Joyce Carol Oates
Muzeum doktora Mosesa. Opowiadania tajemnicze, niesamowite i pełne grozy.”
Ilość stron: 273
To dziesiąta książka tej autorki jaką przeczytałam. Jest to zbiór dziesięciu opowiadań. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość Joyce Carol Oates.
Pierwsze pt „ Hejka, jak się leci?” nie zaciekawiło mnie. Mimo małej ilości stron ciężko się to czytało.
Drugie pt „Na obserwacji” ciekawe, ale dla fanów horrorów.
Trzecie pt „Człowiek, który walczył z Rolandem LaStarzą” jest o walkach bokserskich. Dal fanów boksu będzie ciekawe. Ja nie przepadam za tą dyscypliną sportu.
Czwarte pt „Walentynka, lipcowa fala upałów” świetne, ale wielbicieli romansów. Mnie niestety nie zaciekawiło.
Piąte pt „Złe nawyki” kolejne opowiadanie dla fanów grozy i horrorów.
Szóste pt „Zwierzak” jak wyżej, dla fanów grozy.
Siódme pt „Łowca” jedno z niewielu interesujących w tym tomie opowiadań. Polecam fanom kryminałów i romansów.
Ósme pt „Bliźniacza tajemnica” treść interesująca. O dwóch braciach bliźniakach rywalizujących między sobą. Zakończenie zaskakujące.
Dziewiąte pt „Zmyć to z siebie” ma tylko 3 strony, ale mimo to nie skończyłam czytać. Może wielbiciele horrorów doczytają do końca.
Dziesiąte i ostatnie opowiadanie ze zbioru pt „Muzeum doktora Mosesa” trzecie, którego treść podobała mi się. Opowiada o tytułowym doktorze i jego muzeum, które było według mnie straszne.


Podsumowując nie polecam jako pierwszą lekturę tej autorki. Dla tych, którzy tak jak ja lubią twórczość Joyce Carol Oates polecam te opowiadania. Mi podobały się trzy na dziesięć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: