Przejdź do głównej zawartości

Seriale, filmy, które polecam obejrzeć
Seriale:

Prawo Agaty - jeden z najlepszych seriali  z wątkami kryminalnymi. Podobał mi się każdy odcinek ze wszystkich sezonów. Polecam tez książkę autorki scenariusza, ale nie o serialu - ma tytuł "Zaczaruj mnie" recenzja tu
świetni tez byli Kryminalni.
Możecie obejrzeć na Player pl
Teraz czekam na Belle epoque - to będzie serial kostiumowy, ale z wątkami kryminalnymi. Zapowiada się ciekawie.
Będziecie oglądać?


Na tytuł najlepszego obyczajowego serialu zasługują "Przyjaciółki". Tu nawet wątki romansowe nie są przewidywalne. Nie ciągnie się ten serial w nieskończoność. Jest podzielony na sezony.  Obecnie na wiosnę będzie dziewiąty sezon, a czytałam też, że nawet dziesiąty. Każdy odcinek rewelacyjny.
Najbardziej lubię wątek Zuzy (Anita Sokołowska) oraz Doroty (Agnieszka Sienkiewicz). Wcześniej nie znałam tych aktorek i polecam obejrzeć.
Pozostałe wątki są ciekawe, ale według mnie nie aż tak jak wymienione.
Możecie obejrzeć na Ipla tv.


Rewelacyjnym serialem były też "Szpilki na Giewoncie". Potem niestety nie były już tak fajne, ale polecam początkowe sezony w których grała Magdalena Schejbal. Widzę, że można obejrzeć w Ipli
http://www.ipla.tv/Serial/5000912-Obyczajowy/5000424-Szpilki-Na-Giewoncie


Z dawniejszych: "Beverly Hills 90210", "Przyjaciele"
Filmy:

Ja nie oglądam zbyt wielu filmów, ale z tych, które są rewelacyjne polecam:

"Legalna Blondynka"- ciekawe psychologiczne dzieło. Polecam tez książkę "Prawnik Elle Woods" recenzja tu

"Frances ha"

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - najlepszy jaki widziałam kiedykolwiek

Filmy o przygodach Bridget Jones - polecam każdy, oprócz najnowszego, którego nie oglądałam, ale czytałam książkę recenzja tu

"Diabeł ubiera się u Prady" - i polecam tez książkę recenzja tu

"Wyznania zakupoholiczki" - świetna książka recenzja tu  i film

"Miasto ślepców" - filmu nie widziałam, ale polecam książkę recenzja tu

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…