Przejdź do głównej zawartości

Stephen King "Czarna bezgwiezdna noc"


Stephen King
Czarna bezgwiezdna noc”

Ilość stron: 487
To siódma książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a szczególnie, że są to cztery utwory w jednym dziele:

1922” - (173 strony)
Nie brakuje scen grozy. Głównymi bohaterami jest rodzina – ojciec, matka oraz ich syn. Poznaje on potem dziewczynę, która zachodzi w ciążę. Nie ma szczęśliwego zakończenia tego romansu. To raczej horror. Wątek kryminalny zostaje wyjaśniony, jest zaskakujący.
Cytaty:
Zresztą czy piekło istnieje, czy sami je sobie robimy na ziemi?” (str 22)

Wielki kierowca” (142 strony)
Główną bohaterką jest Tess – autorka kryminałów. Zostaje zaproszona na spotkanie autorskie z czytelnikami. Gdy wraca spotyka ją tragedia, ale potem mści się na swoich prześladowcach. Występuje tu również nie zbyt normalna Bibliotekarka i jej synowie. Świetnie ię czyta i szybko, grozy nie brakuje.
Cytaty:
Życie naprawdę naśladuje sztukę, czasami. A im prymitywniejsza sztuka, tym lepsza imitacja.” (str 305)

Dobry interes” - (42 strony)
Dwóch głównych bohaterów. Jeden chory, potem cudem nadal żyje. Drugi zdrowy, szczęśliwy, ale niestety później jego losy są przykre.
Cytaty:

Wszyscy trzęsiemy się w brzuchu przez dziewięć miesięcy, a potem kości zostają rzucone. Niektórym wypadają dwie szóstki, innym niestety, dwie jedynki.” (str 374)

Dobre małżeństwo- (106 stron)
Tytułowe małżeństwo odgrywa tu główną rolę. Żona dowiaduje się o mężu informacji, które ją zaskakują. Dzieje się tak przez przypadek kiedy potyka się o karton w garażu. Dalsze wydarzenia są jeszcze bardziej szokujące.

Cytaty:
Nie można wcisnąć z powrotem pasty do tubki” (str 430)

Posłowie – 5 stron
również jest interesujące. Autor napisał tam co zainspirowało go napisania poszczególnych dzieł z zawartych w tej książce. Lubię czytać takie informacje, niektóre mogą zaskakiwać.
Polecam każdemu „Czarna bezgwiezdna noc”, a szczególnie dwa” „Wielki kierowca”, „Dobry interes”.


Inne książki tego autora jakie czytałam
link ido recenzji:
Komentarze

  1. Mam w planach przeczytać książki Kinga. :) Są na mojej długiej liście :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: