Przejdź do głównej zawartości

Stephen King "Czarna bezgwiezdna noc"


Stephen King
Czarna bezgwiezdna noc”

Ilość stron: 487
To siódma książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a szczególnie, że są to cztery utwory w jednym dziele:

1922” - (173 strony)
Nie brakuje scen grozy. Głównymi bohaterami jest rodzina – ojciec, matka oraz ich syn. Poznaje on potem dziewczynę, która zachodzi w ciążę. Nie ma szczęśliwego zakończenia tego romansu. To raczej horror. Wątek kryminalny zostaje wyjaśniony, jest zaskakujący.
Cytaty:
Zresztą czy piekło istnieje, czy sami je sobie robimy na ziemi?” (str 22)

Wielki kierowca” (142 strony)
Główną bohaterką jest Tess – autorka kryminałów. Zostaje zaproszona na spotkanie autorskie z czytelnikami. Gdy wraca spotyka ją tragedia, ale potem mści się na swoich prześladowcach. Występuje tu również nie zbyt normalna Bibliotekarka i jej synowie. Świetnie ię czyta i szybko, grozy nie brakuje.
Cytaty:
Życie naprawdę naśladuje sztukę, czasami. A im prymitywniejsza sztuka, tym lepsza imitacja.” (str 305)

Dobry interes” - (42 strony)
Dwóch głównych bohaterów. Jeden chory, potem cudem nadal żyje. Drugi zdrowy, szczęśliwy, ale niestety później jego losy są przykre.
Cytaty:

Wszyscy trzęsiemy się w brzuchu przez dziewięć miesięcy, a potem kości zostają rzucone. Niektórym wypadają dwie szóstki, innym niestety, dwie jedynki.” (str 374)

Dobre małżeństwo- (106 stron)
Tytułowe małżeństwo odgrywa tu główną rolę. Żona dowiaduje się o mężu informacji, które ją zaskakują. Dzieje się tak przez przypadek kiedy potyka się o karton w garażu. Dalsze wydarzenia są jeszcze bardziej szokujące.

Cytaty:
Nie można wcisnąć z powrotem pasty do tubki” (str 430)

Posłowie – 5 stron
również jest interesujące. Autor napisał tam co zainspirowało go napisania poszczególnych dzieł z zawartych w tej książce. Lubię czytać takie informacje, niektóre mogą zaskakiwać.
Polecam każdemu „Czarna bezgwiezdna noc”, a szczególnie dwa” „Wielki kierowca”, „Dobry interes”.


Inne książki tego autora jakie czytałam
link ido recenzji:
Komentarze

  1. Mam w planach przeczytać książki Kinga. :) Są na mojej długiej liście :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…