Przejdź do głównej zawartości

Candace Bushnell "Dzienniki Carrie"
Candace Bushnell
Dzienniki Carrie”

Ilość stron: 315
To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Poprzednie to:

Szminka w wielkim mieście”
Za wszelką cenę”
Piąta Aleja” recenzja tu 
Najbardziej z wymienionych podobała mi się „Piąta Aleja”. „Za wszelką cenę” też było bardzo ciekawe, najmniej podobała mi się „Szminka w wielkim mieście”.
Do lektury tej czyli „Dzienniki Carrie” zachęcił mnie opis na okładce i to, że jednak większość książek tej autorki jest bardzo dobra.
Carrie to postać z serialu „Seks w wielkim mieście”, którego opis nie zachęcił mnie do obejrzenia.
W „Dzienniki Carrie” treść jest na początku mało ciekawa. Zaciekawia dopiero w połowie czytania jak już wątek pisarstwa głównej bohaterki robi się interesujący.
Polecam nie tylko fanom romansów, ale oni znajdą tu najwięcej dla siebie.Ciekawe cytaty:
 
- Co ci się nie podoba w astrologii?
  • Jest głupia – ludziom wydaje się, że mogą przewidzieć przyszłość na podstawie znaku zodiaku. Wiesz ile osób rodzi się każdego dnia? Dwa miliony pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć. Czy dwa miliony pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób może mieć z sobą coś wspólnego?” (str 111)
Pisząc o ludziach, nie pisz o tym, kogo znasz lecz o tym, co wiesz o ludzkiej naturze” (str 264)
...nie można uzależniać swojego szczęścia od drugiego człowieka.” (str 274)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…