Przejdź do głównej zawartości

Candace Bushnell "Dzienniki Carrie"
Candace Bushnell
Dzienniki Carrie”

Ilość stron: 315
To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Poprzednie to:

Szminka w wielkim mieście”
Za wszelką cenę”
Piąta Aleja” recenzja tu 
Najbardziej z wymienionych podobała mi się „Piąta Aleja”. „Za wszelką cenę” też było bardzo ciekawe, najmniej podobała mi się „Szminka w wielkim mieście”.
Do lektury tej czyli „Dzienniki Carrie” zachęcił mnie opis na okładce i to, że jednak większość książek tej autorki jest bardzo dobra.
Carrie to postać z serialu „Seks w wielkim mieście”, którego opis nie zachęcił mnie do obejrzenia.
W „Dzienniki Carrie” treść jest na początku mało ciekawa. Zaciekawia dopiero w połowie czytania jak już wątek pisarstwa głównej bohaterki robi się interesujący.
Polecam nie tylko fanom romansów, ale oni znajdą tu najwięcej dla siebie.Ciekawe cytaty:
 
- Co ci się nie podoba w astrologii?
  • Jest głupia – ludziom wydaje się, że mogą przewidzieć przyszłość na podstawie znaku zodiaku. Wiesz ile osób rodzi się każdego dnia? Dwa miliony pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć. Czy dwa miliony pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć osób może mieć z sobą coś wspólnego?” (str 111)
Pisząc o ludziach, nie pisz o tym, kogo znasz lecz o tym, co wiesz o ludzkiej naturze” (str 264)
...nie można uzależniać swojego szczęścia od drugiego człowieka.” (str 274)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: