Przejdź do głównej zawartości

Isabelle Lafleche "Kocham Nowy York"Isabelle Lafleche
Kocham Nowy York”

Ilość stron: 383
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Miałam ją na liście tych, które chcę przeczytać i jak trafiła się na wyprzedaży to skorzystałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię książki, seriale itp. o prawnikach tak samo jak wątki kryminalne.
Bohaterką jest prawniczka Catherine, jej asystent i inni pracownicy kancelarii. Przedstawiony jest wątek kariery, ale też fani romansów znajdą coś dla siebie. Nie jest tego jednak zbyt dużo. Lektura jest momentami zabawna, ale też poważna.
Niektóre postacie przypominały mi te, które lubię w serialach jakie oglądam czyli „Prawo Agaty” oraz „Przyjaciółki” ( w tym przypadku tylko wątek Zuzy).
Polecam tą książkę każdemu. Na pewno sięgnę też po „Kocha Paryż”.

Ciekawe cytaty:
Perfumy mówią więcej o kobiecie niż jej charakter pisma” (Christian Dior) (str6)
Nigdy nie zaopatruję się w bieliznę w sklepach, w których sprzedaje się też płyn do mycia muszli klozetowej, karmę dla psów i tuńczyka w puszce” (str 15)
Lepiej milczeć ryzykując, że inni wezmą cię za głupka, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości” (str105)
...grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą” (str 128)
Zawsze jest dobra pora, żeby kupić coś, co będzie ci służyć do końca życia” (str 150)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: