Przejdź do głównej zawartości

Isabelle Lafleche "Kocham Nowy York"Isabelle Lafleche
Kocham Nowy York”

Ilość stron: 383
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Miałam ją na liście tych, które chcę przeczytać i jak trafiła się na wyprzedaży to skorzystałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię książki, seriale itp. o prawnikach tak samo jak wątki kryminalne.
Bohaterką jest prawniczka Catherine, jej asystent i inni pracownicy kancelarii. Przedstawiony jest wątek kariery, ale też fani romansów znajdą coś dla siebie. Nie jest tego jednak zbyt dużo. Lektura jest momentami zabawna, ale też poważna.
Niektóre postacie przypominały mi te, które lubię w serialach jakie oglądam czyli „Prawo Agaty” oraz „Przyjaciółki” ( w tym przypadku tylko wątek Zuzy).
Polecam tą książkę każdemu. Na pewno sięgnę też po „Kocha Paryż”.

Ciekawe cytaty:
Perfumy mówią więcej o kobiecie niż jej charakter pisma” (Christian Dior) (str6)
Nigdy nie zaopatruję się w bieliznę w sklepach, w których sprzedaje się też płyn do mycia muszli klozetowej, karmę dla psów i tuńczyka w puszce” (str 15)
Lepiej milczeć ryzykując, że inni wezmą cię za głupka, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości” (str105)
...grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą” (str 128)
Zawsze jest dobra pora, żeby kupić coś, co będzie ci służyć do końca życia” (str 150)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…