Przejdź do głównej zawartości

Marisha Pessl "Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof"
Marisha Pessl

Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof”Ilość stron: 607

Do lektury zachęcił mnie tytuł opis na okładce.

Spis treści tej książki też jest nietypowy jak na książkę i to też jeszcze bardziej zachęca do tego żeby się dowiedzieć o czym jest treść.

Warto poświęcić czas na lekturę. Pod koniec zaczęłam się trochę domyślać jakie będzie zakończenie. I rzeczywiście tak było jak myślałam, ale nie każdy się tego domyśli. Będą wiedzieć tylko osoby, które tak jak ja przeczytały mnóstwo kryminałów i oglądały kilka seriali kryminalnych. Ta książka nie jest typowym kryminałem, ale zawiera taki wątek i zakończenia tego wątku się domyśliłam. Nie stanowi to jednak głównej atrakcji tej książki. Jest nią też styl pisania autorki, który bardzo mi się podobał. Nigdy nie czytałam niczego napisanego podobnie. Atrakcją są również inne wydarzenia zawarte w treści. Między innymi życie głównej bohaterki o dość ciekawym imieniu Blue i jej znajomych ze szkoły. Mimo że domyśliłam się zakończenia wspomnianego wątku kryminalnego jest kilka faktów, które mnie zaskoczyły.

Polecam każdemu tą książkę, nawet fanom kryminałów.

Na końcu jest również zamieszczony test z lektury.
fajne cytaty znalezione w treści:

Szczęście to ogar wygrzewający się na słońcu. My nie jesteśmy na Ziemi po to,by być szczęśliwi, tylko by przeżywać niewiarygodne rzeczy” (str 127)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…