Marisha Pessl "Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof"
Marisha Pessl

Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof”Ilość stron: 607

Do lektury zachęcił mnie tytuł opis na okładce.

Spis treści tej książki też jest nietypowy jak na książkę i to też jeszcze bardziej zachęca do tego żeby się dowiedzieć o czym jest treść.

Warto poświęcić czas na lekturę. Pod koniec zaczęłam się trochę domyślać jakie będzie zakończenie. I rzeczywiście tak było jak myślałam, ale nie każdy się tego domyśli. Będą wiedzieć tylko osoby, które tak jak ja przeczytały mnóstwo kryminałów i oglądały kilka seriali kryminalnych. Ta książka nie jest typowym kryminałem, ale zawiera taki wątek i zakończenia tego wątku się domyśliłam. Nie stanowi to jednak głównej atrakcji tej książki. Jest nią też styl pisania autorki, który bardzo mi się podobał. Nigdy nie czytałam niczego napisanego podobnie. Atrakcją są również inne wydarzenia zawarte w treści. Między innymi życie głównej bohaterki o dość ciekawym imieniu Blue i jej znajomych ze szkoły. Mimo że domyśliłam się zakończenia wspomnianego wątku kryminalnego jest kilka faktów, które mnie zaskoczyły.

Polecam każdemu tą książkę, nawet fanom kryminałów.

Na końcu jest również zamieszczony test z lektury.
fajne cytaty znalezione w treści:

Szczęście to ogar wygrzewający się na słońcu. My nie jesteśmy na Ziemi po to,by być szczęśliwi, tylko by przeżywać niewiarygodne rzeczy” (str 127)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018