Przejdź do głównej zawartości

Marisha Pessl "Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof"
Marisha Pessl

Wybrane zagadnienia z fizyki katastrof”Ilość stron: 607

Do lektury zachęcił mnie tytuł opis na okładce.

Spis treści tej książki też jest nietypowy jak na książkę i to też jeszcze bardziej zachęca do tego żeby się dowiedzieć o czym jest treść.

Warto poświęcić czas na lekturę. Pod koniec zaczęłam się trochę domyślać jakie będzie zakończenie. I rzeczywiście tak było jak myślałam, ale nie każdy się tego domyśli. Będą wiedzieć tylko osoby, które tak jak ja przeczytały mnóstwo kryminałów i oglądały kilka seriali kryminalnych. Ta książka nie jest typowym kryminałem, ale zawiera taki wątek i zakończenia tego wątku się domyśliłam. Nie stanowi to jednak głównej atrakcji tej książki. Jest nią też styl pisania autorki, który bardzo mi się podobał. Nigdy nie czytałam niczego napisanego podobnie. Atrakcją są również inne wydarzenia zawarte w treści. Między innymi życie głównej bohaterki o dość ciekawym imieniu Blue i jej znajomych ze szkoły. Mimo że domyśliłam się zakończenia wspomnianego wątku kryminalnego jest kilka faktów, które mnie zaskoczyły.

Polecam każdemu tą książkę, nawet fanom kryminałów.

Na końcu jest również zamieszczony test z lektury.
fajne cytaty znalezione w treści:

Szczęście to ogar wygrzewający się na słońcu. My nie jesteśmy na Ziemi po to,by być szczęśliwi, tylko by przeżywać niewiarygodne rzeczy” (str 127)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: