Przejdź do głównej zawartości

Candace Bushnell "Szminka w wielikm mieście" oraz "Za wszelką cenę"

Szminka w wielkim mieście”

Candace Bushnell

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Wiem, że jest też książka na podstawie serialu, którego nie oglądałam pt „Seks w wielkim mieście”. I chyba nie ma czego żałować, bo ta „Szminka...” nie była zbyt ciekawa, ponieważ treść znudziła mi się w połowie czytania, ale mimo to postanowiłam doczytać do końca te 486 stron.

Książka miała być o karierze, sukcesie. Jednak nie było tego zbyt wiele, głównie autorka opisała romanse bohaterek, problemy w małżeństwie z powodu braku czasu. Polecam miłośniczkom romansów, które lubią wątek kariery w tle. 
 
Candace Bushnell

Za wszelką cenę

Ilość stron: 604

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Szminka w wielkim mieście”.

Książka „Za wszelką cenę” jest lepsza od poprzedniej którą czytałam tej autorki. Na początku trochę nudna, ale w miarę czytania robi się coraz ciekawsza i potem czyta się już szybko.

Polecam tą książkę każdemu kto nie czytał nic tej autorki (żeby się ewentualnie nie zniechęcić) lub fanom serialu, którego nadal nie oglądałam, ale jest też książka pt „Seks w wielkim mieście”,którą może przeczytam.

Ciekawe cytaty:
...istnieją dwa rodzaje aktorów:ci, którzy nie mają nic wspólnego z kreowanymi przez siebie postaciami i ci , którzy w życiu są tacy sami jak na ekranie.” (str 38)
 
W końcu taki jest Nowy York. Gdy ktoś odniesie tutaj sukces o jego przyjaźń zabiegają ludzie, którzy dotąd nie zauważali jego istnienia.” (str 24)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…