Candace Bushnell "Szminka w wielikm mieście" oraz "Za wszelką cenę"

Szminka w wielkim mieście”

Candace Bushnell

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Wiem, że jest też książka na podstawie serialu, którego nie oglądałam pt „Seks w wielkim mieście”. I chyba nie ma czego żałować, bo ta „Szminka...” nie była zbyt ciekawa, ponieważ treść znudziła mi się w połowie czytania, ale mimo to postanowiłam doczytać do końca te 486 stron.

Książka miała być o karierze, sukcesie. Jednak nie było tego zbyt wiele, głównie autorka opisała romanse bohaterek, problemy w małżeństwie z powodu braku czasu. Polecam miłośniczkom romansów, które lubią wątek kariery w tle. 
 
Candace Bushnell

Za wszelką cenę

Ilość stron: 604

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Szminka w wielkim mieście”.

Książka „Za wszelką cenę” jest lepsza od poprzedniej którą czytałam tej autorki. Na początku trochę nudna, ale w miarę czytania robi się coraz ciekawsza i potem czyta się już szybko.

Polecam tą książkę każdemu kto nie czytał nic tej autorki (żeby się ewentualnie nie zniechęcić) lub fanom serialu, którego nadal nie oglądałam, ale jest też książka pt „Seks w wielkim mieście”,którą może przeczytam.

Ciekawe cytaty:
...istnieją dwa rodzaje aktorów:ci, którzy nie mają nic wspólnego z kreowanymi przez siebie postaciami i ci , którzy w życiu są tacy sami jak na ekranie.” (str 38)
 
W końcu taki jest Nowy York. Gdy ktoś odniesie tutaj sukces o jego przyjaźń zabiegają ludzie, którzy dotąd nie zauważali jego istnienia.” (str 24)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018