Przejdź do głównej zawartości

Candace Bushnell "Szminka w wielikm mieście" oraz "Za wszelką cenę"

Szminka w wielkim mieście”

Candace Bushnell

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Wiem, że jest też książka na podstawie serialu, którego nie oglądałam pt „Seks w wielkim mieście”. I chyba nie ma czego żałować, bo ta „Szminka...” nie była zbyt ciekawa, ponieważ treść znudziła mi się w połowie czytania, ale mimo to postanowiłam doczytać do końca te 486 stron.

Książka miała być o karierze, sukcesie. Jednak nie było tego zbyt wiele, głównie autorka opisała romanse bohaterek, problemy w małżeństwie z powodu braku czasu. Polecam miłośniczkom romansów, które lubią wątek kariery w tle. 
 
Candace Bushnell

Za wszelką cenę

Ilość stron: 604

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Szminka w wielkim mieście”.

Książka „Za wszelką cenę” jest lepsza od poprzedniej którą czytałam tej autorki. Na początku trochę nudna, ale w miarę czytania robi się coraz ciekawsza i potem czyta się już szybko.

Polecam tą książkę każdemu kto nie czytał nic tej autorki (żeby się ewentualnie nie zniechęcić) lub fanom serialu, którego nadal nie oglądałam, ale jest też książka pt „Seks w wielkim mieście”,którą może przeczytam.

Ciekawe cytaty:
...istnieją dwa rodzaje aktorów:ci, którzy nie mają nic wspólnego z kreowanymi przez siebie postaciami i ci , którzy w życiu są tacy sami jak na ekranie.” (str 38)
 
W końcu taki jest Nowy York. Gdy ktoś odniesie tutaj sukces o jego przyjaźń zabiegają ludzie, którzy dotąd nie zauważali jego istnienia.” (str 24)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: