Magda Dygat "Biedna Pani Morris" "oraz Kupić dym sprzedać mgłę" - recenzje tych, które przeczytałam


Magda Dygat
Biedna pani Morris”


 
Tytuł: nie zbyt optymistyczny, ale idealnie pasuje do treści.
świetnie napisana książka, czyta się ją bardzo szybko. Opowiada o życiu staruszki – Pani Morris oraz o wynajmującej u niej mieszkanie Rose.
Życie tytułowej bohaterki nie jest takie jak sobie wymarzyła, kiedy była młoda. Wyszła za mąż, ale na chwilę, żeby w międzyczasie spotkać kogoś lepszego. Jednak to jej się nie udało, bo nie powinno się czegoś robić na chwilę, aż przyjdą lepsze czasy, bo można potem już tego nie zrobić, albo się rozczarować, tak jak Pani Morris, która miała potem jeszcze drugiego męża, ale też nie spełniał jej oczekiwań. Bardziej lubiła swojego psa i ogólnie zwierzęta niż ludzi. Tak samo było z karierą, nie była taka jak sobie wymarzyła, może gdyby bardziej chciała osiągnęłaby sukces w tańcu, ale alkoholizm jej w tym przeszkodził.. Książka skłania do refleksji nad życiem, nad tym co jest ważne, żeby spełniać swoje marzenia, a nie wybierać tymczasowe rozwiązanie i myśleć, że będzie lepiej, bo nie będzie, tak jak w przypadku Pani Morris, której historia również wzrusza.
Polecam na jesienne wieczory i nie tylko.Tą książkę czytałam już dawno. Jest świetnym psychologicznym dziełem. Nie posiadam jej, ale jak gdzieś spotkam to kupię.

Tej autorki czytałam również książkę pt "Kupić dym sprzedać mgłę"
która  również jest rewelacyjna.

Kiedyś zapisałam sobie z niej bardzo ciekawy cytat:

 Pasja i energia przede wszystkim robią z aktorki gwiazdę. Często ta energia brana jest za talent, ale bez energii i pasji talent przygasa i nawet jeżeli tli się jeszcze długo jest skazany na zgaśnięcie.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018