Przejdź do głównej zawartości

Joanna Chmielewska - Autobiografia tom 7 pt "Okropności"Joanna Chmielewska


Autobiografia tom 7 pt „Okropności”Ilość stron: 199


Do lektury zachęciło mnie to, że od bardzo dawna uwielbiam twórczość tej autorki. I zawsze (odkąd się dowiedziałam, że taka będzie) chciałam przeczytać wszystkie tomy autobiografii. Jednak ten tom jest pierwszym jaki przeczytałam. Nie mógł czekać aż kupię i przeczytam pozostałe, bo ciekawiło mnie co tu jest napisane. Wiele książek tej autorki czytałam też po ileś razy te same, więc jak uzbieram do swojej kolekcji pozostałe tomy to przeczytam kiedyś wszystkie od początku.

Jeśli chodzi o tom siódmy autobiografii to nie żałuję, że zaczęłam lekturę od tego tomu. Bardzo podobał mi się wstęp , szczególnie pierwsze kilka zdań. Takie coś powinno być w każdej książce każdego autora :). Pozostała treść autobiografii autorki również jest bardzo fajna. Można nawet się momentami pośmiać. Zabawne są też niektóre kryminały Joanny Chmielewskiej. Według mnie są to te: „Lesio”, „(Nie) boszczyk mąż”, „Klin”, „Rzeź bezkręgowców”, „Lądowanie w Garwolinie”.

Ten ostatni tytuł to był pierwszy jaki przeczytałam bardzo dawno temu.Podsumowując recenzję autobiografii (7 tomu) polecam każdemu kto lubi twórczość autorki, bo jak ktoś nie przeczytał nic z jej twórczości to bez sensu byłoby czytać to, ale każdy może uważać inaczej. (Przeczytałam tą książkę w 2012)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: