Przejdź do głównej zawartości

Joanna Chmielewska - Autobiografia tom 7 pt "Okropności"Joanna Chmielewska


Autobiografia tom 7 pt „Okropności”Ilość stron: 199


Do lektury zachęciło mnie to, że od bardzo dawna uwielbiam twórczość tej autorki. I zawsze (odkąd się dowiedziałam, że taka będzie) chciałam przeczytać wszystkie tomy autobiografii. Jednak ten tom jest pierwszym jaki przeczytałam. Nie mógł czekać aż kupię i przeczytam pozostałe, bo ciekawiło mnie co tu jest napisane. Wiele książek tej autorki czytałam też po ileś razy te same, więc jak uzbieram do swojej kolekcji pozostałe tomy to przeczytam kiedyś wszystkie od początku.

Jeśli chodzi o tom siódmy autobiografii to nie żałuję, że zaczęłam lekturę od tego tomu. Bardzo podobał mi się wstęp , szczególnie pierwsze kilka zdań. Takie coś powinno być w każdej książce każdego autora :). Pozostała treść autobiografii autorki również jest bardzo fajna. Można nawet się momentami pośmiać. Zabawne są też niektóre kryminały Joanny Chmielewskiej. Według mnie są to te: „Lesio”, „(Nie) boszczyk mąż”, „Klin”, „Rzeź bezkręgowców”, „Lądowanie w Garwolinie”.

Ten ostatni tytuł to był pierwszy jaki przeczytałam bardzo dawno temu.Podsumowując recenzję autobiografii (7 tomu) polecam każdemu kto lubi twórczość autorki, bo jak ktoś nie przeczytał nic z jej twórczości to bez sensu byłoby czytać to, ale każdy może uważać inaczej. (Przeczytałam tą książkę w 2012)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…