Przejdź do głównej zawartości

Hanna Lemańska 'Chichot losu"
Hanna Lemańska -Węgrzecka

Chichot losu”Ilość stron: 224

Na początek trochę historii tego jak kupiłam tą książkę przez przypadek.

Miałam ją już kiedyś pożyczoną z biblioteki (miała inną okładkę).Jednak wtedy nawet jej nie przeczytałam tylko oddałam nie czytając nic poza opisem na okładce, który wtedy wydawał mi się średnio ciekawy i nie przekonał do lektury. Nie pamiętam już kiedy to dokładnie było, a teraz kupiłam ją przez przypadek w księgarni X. Przez przypadek, bo nie wiem jak to się stało i o czym myślałam, ale zamiast przeczytać opis książki z tyłu to przeczytałam biografię autorki zamieszczoną pod opisem. Kupiłam tą książkę myśląc, że jest o tym, co jest napisane na okładce z tyłu książki o autorce. Dopiero po kupnie i przeczytaniu właściwego opisu zorientowałam się, że to ta książka, którą kiedyś miałam i nie przeczytałam. Postanowiłam więc przeczytać skoro już los chciał żeby tak było.  I akurat miałam ochotę przeczytać coś w jeden dzień.

Kolej na moją recenzję:

Książkę czyta się bardzo dobrze, skończyłam czytać w jeden dzień. Tak jak podejrzewałam łatwo przewidzieć zakończenie w połowie czytania (przynajmniej ja tak miałam), ale warto przeczytać nie dla samego zakończenia, ale dla całej treści. Dla wielu wątków zawartych w tej książce (kariery, zwierząt, wychowania dzieci itp), perypetii głównej bohaterki Joanny, która jest ciekawą osobą według mnie. Żeby zrozumieć cały sens lektury i wydarzeń w niej zawartych. Tak jak niektórzy rozwiązują krzyżówki – nie kończą jak mają już hasło, ale dopiero po wypełnieniu całej krzyżówki.

I tą książkę warto przeczytać do końca nawet jak się mniej więcej umie przewidzieć zakończenie.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: