Przejdź do głównej zawartości

Hanna Lemańska 'Chichot losu"
Hanna Lemańska -Węgrzecka

Chichot losu”Ilość stron: 224

Na początek trochę historii tego jak kupiłam tą książkę przez przypadek.

Miałam ją już kiedyś pożyczoną z biblioteki (miała inną okładkę).Jednak wtedy nawet jej nie przeczytałam tylko oddałam nie czytając nic poza opisem na okładce, który wtedy wydawał mi się średnio ciekawy i nie przekonał do lektury. Nie pamiętam już kiedy to dokładnie było, a teraz kupiłam ją przez przypadek w księgarni X. Przez przypadek, bo nie wiem jak to się stało i o czym myślałam, ale zamiast przeczytać opis książki z tyłu to przeczytałam biografię autorki zamieszczoną pod opisem. Kupiłam tą książkę myśląc, że jest o tym, co jest napisane na okładce z tyłu książki o autorce. Dopiero po kupnie i przeczytaniu właściwego opisu zorientowałam się, że to ta książka, którą kiedyś miałam i nie przeczytałam. Postanowiłam więc przeczytać skoro już los chciał żeby tak było.  I akurat miałam ochotę przeczytać coś w jeden dzień.

Kolej na moją recenzję:

Książkę czyta się bardzo dobrze, skończyłam czytać w jeden dzień. Tak jak podejrzewałam łatwo przewidzieć zakończenie w połowie czytania (przynajmniej ja tak miałam), ale warto przeczytać nie dla samego zakończenia, ale dla całej treści. Dla wielu wątków zawartych w tej książce (kariery, zwierząt, wychowania dzieci itp), perypetii głównej bohaterki Joanny, która jest ciekawą osobą według mnie. Żeby zrozumieć cały sens lektury i wydarzeń w niej zawartych. Tak jak niektórzy rozwiązują krzyżówki – nie kończą jak mają już hasło, ale dopiero po wypełnieniu całej krzyżówki.

I tą książkę warto przeczytać do końca nawet jak się mniej więcej umie przewidzieć zakończenie.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…