"Gotowe na wszytko. Witamy na Wisteria Lane"
Gotowe na wszystko.

Witamy na Wisteria Lane”.Wilson, Vaughn, Zettel, Holliday, Kendrick, Lockwood, Caldwell, Kenner, Rich, Gaskell, Cunnah, Bowers, Swedson, Herkness, Carlyle, Winters/Ilość stron: 227

Lubiłam serial pt „Gotowe na wszystko” i to zachęciło mnie do lektury tej książki. Jest to 16 esejów na temat serialu napisanych przez różnych autorów. Przedstawione są różne poglądy autorów na problemy pokazane w serialu.

Mi podobały się następujące eseje:

  1. „Dlaczego nienawidzę Lynette i dlaczego można to uznać za komplement (być może... w pewnym sensie...)”. Evelyn Vaughn
  2. „Ritalin, rywalizacja i kabel. Lynette a desperackie macierzyństwo.” Alesia Holliday
  3. „Dorastanie na Wisteria Lane” Beth Kendrick
  4. „Girl Power czy awanturnicza kobieca natura?.” Laura Caldwell
  5. „W pogoni za Susan.” Michelle Cunnah
  6. „Moralitet na miarę XIX wieku.” Shanna Swendson
  7. „Czy Ameryka jest płytka i powierzchowna? Jak się ogląda Gotowe na wszystko z Europejczykami.” Deanna Carlyle.
  8. „Coś innego, coś dziwnego. Dlaczego mężczyźni uwielbiają Gotowe na wszystko” Sarah Zettel.Według mnie są najciekawsze, ale każdy może mieć inne ulubione. Polecam tą książkę fanom serialu, a także ten serial. Ja nie oglądałam wszystkich odcinków, ale te, które widziałam były świetne.W treści znalazłam kilka ciekawych cytatów:

Macierzyństwu nieodłącznie towarzyszy wielka odpowiedzialność, ale również gniew, rozpacz i niebezpieczeństwo.” ( str 58 „Dorastanie na Wisteria Lane”)

Nie trzeba pracować ciężej, wystarczy pracować mądrzej” (str 58 „Dorastanie na Wisteria Lane”)

Przyjaciółki są lustrem, w których odbijają się nasze uroki i nasze niedociągnięcia.” (str 72 „Girl Power czy awanturnicza kobieca natura?.”)

Czytałam też książkę napisaną przez jedną z aktorek z serialu „Gotowe na wszystko” - jest to książka Teri Hatcher pt „Spalony tost”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018