Przejdź do głównej zawartości

Eric Emmanuel Schmitt "Trucicielka" (opowiadania)Eric Emmanuel Schmitt
Trucicielka”

Ilość stron: 285
Książka ta składa się z czterech opowiadań:
„Trucicielka” (60 stron)
„Powrót” (30 stron)
„Koncert Pamięci Anioła” (78 stron)
„Elizejska miłość” (74 strony)

To trzecia książka tego autora jaką przeczytałam. Poprzednie to „Przypadek Adolfa H” recenzja tu i „Kobieta w lustrze”recenzja tu . Były świetne i to oraz opis na okładce zachęciło mnie do przeczytania tych opowiadań.
Pierwsze to „Trucicielka” - na początku ciekawe, potem już coraz mniej. Wątek kryminalny rozczarowuje. Nie podobało mi się to.
Kolejne to „Powrót” - też nie zbyt ciekawe, ale lepsze od poprzedniego. Zaskakujące zakończenie.
Trzecie to „Koncert Pamięci Anioła” - to jest świetne opowiadanie. Dobrze się to czytało, bez nudnych momentów. Bohaterami są dwaj bracia – Axel i Chris. Są oni muzykami, grają na instrumentach.
Ciekawe cytaty z tego opowiadania:
Niewinność i zaufanie to piękne cechy, ale nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie. Żeby zacząć karierę, trzeba mieć talent, ale by ją ciągnąć, trzeba determinacji, ambicji i zawziętości.” (str 107)
Jakość przeciwników nadaje wartość zawodom i cenę zwycięstwu...” (str 113)

Czwarte opowiadanie to „Elizejska miłość”- to opowiadanie zaciekawi fanów romansów. Mnie nie zaciekawiło. Zgodnie z tytułem opowiada o miłości, ale pary prezydenckiej.

Na końcu jest pamiętnik autora, który jest bardzo ciekawy.
Podsumowując jedno opowiadanie ciekawe na cztery. I świetny pamiętnik autora.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…