Przejdź do głównej zawartości

Meg Cabot - książki jakie przeczytałamKsiążki Meg Cabot jakie przeczytałam:

"Zbrodnie w rozmiarze XL" (czytałam w 2010)
Top Modelka cz 2 "Nie chcę być dziewczyną z wybiegu" (czytałam w 2012)
Top Modelka cz 3 "Ucieczka" (czytałam w 2012)

 Meg Cabot 

"Zbrodnie w rozmiarze XL"

 Ilość stron: 271

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.
Opis na okładce: ciekawy, ale moim zdaniem nie jest to książka dla nastolatek. Nie wiem co czytają teraz nastolatki, ale według mnie każdy może czytać wszystko oprócz bajek, które są dla małych dzieci.
Treść: fajna książka na tzw poprawę humoru, ale nie koniecznie, bo można to czytać tak po prostu jak ktoś lubi. Zawiera mój ulubiony wątek kryminalny, zakończenie zaskakujące. Polecam miłośnikom kryminałów.

Meg Cabot

Top Modelka 2 „Nie chcę być dziewczyną z wybiegu”
Ilość stron: 237To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Zbrodnie w rozmiarze XL”

Jednak pierwsza z serii Top Modelka jaką przeczytałam. Zaczęłam od części drugiej, bo pierwszej na razie nie posiadam, ale mam trzecią część, którą niedługo na pewno przeczytam.

Druga część czyli Top Modelka „Nie chcę być dziewczyną z wybiegu” jest świetną lekturą na kilka godzin ( w takim czasie ja to przeczytałam, ale każdy ma inne tempo). Bardzo podobała mi się tematyka książki i wątki w niej zawarte. Trzyma w napięciu jak kryminał, ale nie jest to ten gatunek.

Podsumowując polecam tą książkę każdemu kto lubi tematy związane z modelingiem, ale nie tylko.

Na pewno przeczytam też inne książki tej autorki.Meg Cabot

Top Modelka „Ucieczka”


Ilość stron: 251

I przeczytałam trzecią część o Top Modelce.

Tak jak w przypadku II części również lektura III zajęła mi niewiele czasu. Podobnie jak poprzednia część trzecia była świetna i trzymała w napięciu do ostatniej strony.

Polecam każdemu kto przeczytał drugą część i lubi taki temat.

Na pewno kiedyś też przeczytam część pierwszą, której nie czytałam na razie. Jednak w tych dwóch częściach można się domyślić co było w pierwszej, ale mimo to jak trafię na tą książkę to przeczytam żeby się o tym przekonać. Póki co polecam Wam drugą i trzecią część serii o Top Modelce.

Komentarze

  1. Seria "Top Modelka" całkiem przyjemna była. Sporo akcji i humoru. Zakończenie, jak dla mnie, nie było zbyt zaskakujące. Cała trzecia część mi się jakaś taka przewidywalna wydawała... Ale i tak polecam :). http://www.zakamarek2013.blogspot.com/2014/09/top-modelka.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: