Przejdź do głównej zawartości

Meg Cabot - książki jakie przeczytałamKsiążki Meg Cabot jakie przeczytałam:

"Zbrodnie w rozmiarze XL" (czytałam w 2010)
Top Modelka cz 2 "Nie chcę być dziewczyną z wybiegu" (czytałam w 2012)
Top Modelka cz 3 "Ucieczka" (czytałam w 2012)

 Meg Cabot 

"Zbrodnie w rozmiarze XL"

 Ilość stron: 271

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.
Opis na okładce: ciekawy, ale moim zdaniem nie jest to książka dla nastolatek. Nie wiem co czytają teraz nastolatki, ale według mnie każdy może czytać wszystko oprócz bajek, które są dla małych dzieci.
Treść: fajna książka na tzw poprawę humoru, ale nie koniecznie, bo można to czytać tak po prostu jak ktoś lubi. Zawiera mój ulubiony wątek kryminalny, zakończenie zaskakujące. Polecam miłośnikom kryminałów.

Meg Cabot

Top Modelka 2 „Nie chcę być dziewczyną z wybiegu”
Ilość stron: 237To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Zbrodnie w rozmiarze XL”

Jednak pierwsza z serii Top Modelka jaką przeczytałam. Zaczęłam od części drugiej, bo pierwszej na razie nie posiadam, ale mam trzecią część, którą niedługo na pewno przeczytam.

Druga część czyli Top Modelka „Nie chcę być dziewczyną z wybiegu” jest świetną lekturą na kilka godzin ( w takim czasie ja to przeczytałam, ale każdy ma inne tempo). Bardzo podobała mi się tematyka książki i wątki w niej zawarte. Trzyma w napięciu jak kryminał, ale nie jest to ten gatunek.

Podsumowując polecam tą książkę każdemu kto lubi tematy związane z modelingiem, ale nie tylko.

Na pewno przeczytam też inne książki tej autorki.Meg Cabot

Top Modelka „Ucieczka”


Ilość stron: 251

I przeczytałam trzecią część o Top Modelce.

Tak jak w przypadku II części również lektura III zajęła mi niewiele czasu. Podobnie jak poprzednia część trzecia była świetna i trzymała w napięciu do ostatniej strony.

Polecam każdemu kto przeczytał drugą część i lubi taki temat.

Na pewno kiedyś też przeczytam część pierwszą, której nie czytałam na razie. Jednak w tych dwóch częściach można się domyślić co było w pierwszej, ale mimo to jak trafię na tą książkę to przeczytam żeby się o tym przekonać. Póki co polecam Wam drugą i trzecią część serii o Top Modelce.

Komentarze

  1. Seria "Top Modelka" całkiem przyjemna była. Sporo akcji i humoru. Zakończenie, jak dla mnie, nie było zbyt zaskakujące. Cała trzecia część mi się jakaś taka przewidywalna wydawała... Ale i tak polecam :). http://www.zakamarek2013.blogspot.com/2014/09/top-modelka.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…