Agatha Christie "Morderstwo w Orient Expressie"


Agatha Christie

Morderstwo w Orient Expressie”Ilość stron: 262

Książki tej autorki uwielbiam od bardzo dawna. Były to jedne z pierwszych ciekawych jakie zaczęłam czytać.

Zobaczyłam w internecie, że będzie kolekcja kryminałów w gazetach i postanowiłam kupić kilka tytułów, bo nie miałam żadnego w swojej kolekcji. Wszystkie jakie czytałam były z różnych bibliotek do których chodziłam. Doliczyłam około trzydziestu. Tyle czytałam, ale mogło być ich więcej.

Bohaterem „Morderstwa w Orient Expressie jest Herkules Poirot – detektyw. Ta postać oraz jeszcze Panna Marple występuje też w wielu innych książkach Agathy Christie. Przeważnie jedno z nich rozwiązuje jakąś zagadkę kryminalną. Ja lubię obydwie te postacie, ciężko byłoby się zdecydować na jedną z nich, obydwie są świetnie przedstawione.

Podczas czytania tej nie przypomniałam sobie kto był mordercą, ale może to wynikać z tego, że bardzo dawno temu czytałam to pierwszy raz. Teraz po latach przeczytałam to ponownie i bardzo dobrze się to czytało. Do końca nie domyśliłam się kto zabił.

Polecam każdemu kryminały tej autorki.


Ciekawe cytaty:

„Rozmowy toczone na peronie w oczekiwaniu na odjazd pociągu, ze swej natury wykazują skłonności do pewnej powtarzalności.” (str 9)

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018