Przejdź do głównej zawartości

Aleksandra Marinina "Zabójca mimo woli"
Aleksandra Marinina

Zabójca mimo woli”Ilość stron: 286

To ósma książka tej autorki jaką przeczytałam.

Pozostałe to:

Gra na cudzym boisku”

Męskie gry”

Śmierć i trochę miłości”

Złowroga pętla”

Ukradziony sen”

Płotki giną pierwsze” (czytałam w 2010)

Kolacja z zabójcą”(czytałam w 2012)Do lektury tej czyli „Zabójca mimo woli” zachęciło mnie to, że pozostałe mi się podobały. Jestem fanką twórczości tej autorki. Bardzo dobrze czytało się ten kryminał. Cały czas trzymał w napięciu. Zawsze w książkach Aleksandry Marininy dużo się dzieje. Nie ma wątków, które się ciągną w nieskończoność. Zakończenie ciekawe. Polecam tą lekturę każdemu kto lubi ten gatunek.

Ciekawe cytaty jakie znalazłam w treści:
A życie urządzone jest wcale nie tak, jak piszą w książkach i pokazują w kinie. Nie ma absolutnie złych ludzi, tak jak nie ma absolutnie dobrych, bo zło absolutne nie istnieje, dobro absolutne też nie. ( str 100)
...umysłu nie należy zaśmiecać, w przeciwnym razie nie znajdziesz potem potrzebnej informacji wśród różnych rupieci” ( str 267)
Bo śmierć jest rzeczą nieodwracalną, której nie można już naprawić.” ( str 281)

Komentarze

  1. Ciekawa jestem dzieł tej autorki : )
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam jedną z książek tej autorki (w wydaniu z kolekcji kryminałów od Polityki), ale jeszcze nie czytałem. Tak ciepło się wypowiadasz, że chyba w końcu sięgnę, wypadałoby :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: