Przejdź do głównej zawartości

Veronique Olmi "Czekam na Ciebie"Veronique Olmi
Czekam na Ciebie”

Ilość stron: 256
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Główną bohaterką jest Emilie, która ma męża i trzy córki, ale mimo to wyjeżdża od rodziny i postanawia poszukać swojej dawnej miłości. Postępuje tak pod wpływem przypadkowego ogłoszenia, które znajduje w gazecie. Jednak jak można by było przypuszczać nie jest to romans. Emilie odnajduje swoją miłość dopiero pod koniec treści tej książki. Dalsze losy są już zaskakujące, nie jak w romansach. Nie spodziewałam się takiego smutnego zakończenia tej historii. Czyta się bardzo dobrze. Lektura skłania do refleksji. Polecam każdemu kto lubi dobre psychologiczne powieści.

 
Ciekawe cytaty:
 
Nauczyłam ją tylko pisać. Nigdy czytać. Z pewnością dlatego że chciałam tego mniej niż ona. Chyba bałam się tego, co mogłaby przeczytać o świecie, w którym żyjemy i w którym niesiemy nasze krzyże, aby zasłużyć na pobyt w raju, i cały czas czekamy na cudowną wiadomość na kartce pogniecionego papieru”.(str 23)

A chwile, gdy można się poczuć lekko, gdy cały świat jest w nas, gotowy, aby wybuchnąć, to nic w porównaniu ze starością, którą w sobie nosimy, daną nam przy narodzinach. Gdy przychodzimy na świat, mamy mniej więcej tyle samo lat, ile wszyscy dookoła. Oczywiście to nie jest takie widoczne.” (str 31)
 
Oszuści są nie tylko dobrymi psychologami, są też logiczni.” ( str 31)

 
Miłość była zawsze trochę brudna. Była tajemnicą, która miała rosnąć, ale zmniejszała się, w miarę jak stawała się bardziej zrozumiała. Robiła się banalna, nieco nudna, byliśmy zawiedzeni,ale i tak coś nas do niej popychało, bo mieliśmy nadzieję, że odkryjemy coś, czego inni nie wiedzą.” ( str 103 – 104)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: