Jostein Gaarder "Córka dyrektora cyrku"

Jostein Gaarder
Córka dyrektora cyrku”

Ilość stron: 206
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Dobrze się to czytało. Główny bohater nie jest pisarzem, ale pisze bardzo dużo różnych historii. Sprzedaje je innym pisarzom. Nie rozumiem tego typu postępowania. Przecież sam mógłby napisać świetną powieść i mieć z tego więcej niż miał od innych za pomysły, które ktoś publikował pod własnym nazwiskiem. Irytowało mnie to trochę w tej lekturze, ale mimo to uważam, że jest świetna. Zakończenie trochę zaskakujące, ale pasujące do całości. Polecam każdemu tą świetną powieść. To będzie moja ulubiona.

Ciekawe cytaty jakie znalazłam:
Tak czy owak, niektóre pomysły mądrze jest zachować na później, wykorzystywanie wszystkich doskonałych koncepcji naraz nie ma sensu.” ( str 46)
 
Powieść kryminalna na ogół ma bardzo skondensowane jądro akcji, które najczęściej da się zapisać na pojedynczej stronie. Sztuka pisarza polega na ukrywaniu tego jądra,zawierającego prawdziwe informacje. Detektyw musi poświęcić sporo czasu i inteligencji na wyjaśnienie sprawy, to właśnie lubią czytelnicy.”( str 61 – 62)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018