Przejdź do głównej zawartości

Lauren Weisberger, Jennifer Weiner i inne "Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia"
Lauren Weisberger, Jennifer Weiner i inne.
Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia”

Ilość stron: 357
To jedne z niewielu opowiadań jakie przeczytałam. Nie przepadam za tą formą literacką. Jednak czasami jak chcę książkę, która nie jest powieścią na ponad 500 stron to czytam takie formy.
I to zachęciło mnie do tej lektury. Jak również to, że czytałam książki niektórych autorek, które tu napisały swoje opowiadania.
Były to:
1. Sarah Mlynowski "Akwarium" (recenzja na moim profilu na LubimyCzytac )
2.Lauren Weisberger "Portier nosi garnitur od Gabbany" recenzja tu
3. Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady" recenzja tu
4. Chris Manby "Wojny w spa"  recenzja na moim profilu na LubimyCzytac
5. Lauren Henderson "Zbyt dużo blondynek"

Z siedemnastu opowiadań podobało mi się sześć:
Dzień przeprowadzki” Cindy Chupack
skłaniające do refleksji.
Joga Baby” Lauren Henderson
opowiada o zajęciach jogi. Świetnie napisane, zaciekawia.
Cała prawda o Nigelu” Jennifer Weiner
świetnie opisane przygody Sarah.
Lalki voodoo, miseczki C i Eminem” Melissa Senate
zabawna historia.
Amore” Laura Wolf
to opowiadanie ma zabawne i zaskakujące zakończenie.
Wizyta” Nancy Sparling
to również jest śmieszne, komediowe.
I to moim zdaniem są najlepsze opowiadania z tego zbioru.

Pozostałe opowiadania są nudne jak dla mnie z nie zbyt ciekawymi wątkami. Zainteresują one fanów romansów. Te, które mi się podobały zainteresują fanów komedii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: