Przejdź do głównej zawartości

Lauren Weisberger, Jennifer Weiner i inne "Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia"
Lauren Weisberger, Jennifer Weiner i inne.
Amerykańskie dziewczyny poszukują szczęścia”

Ilość stron: 357
To jedne z niewielu opowiadań jakie przeczytałam. Nie przepadam za tą formą literacką. Jednak czasami jak chcę książkę, która nie jest powieścią na ponad 500 stron to czytam takie formy.
I to zachęciło mnie do tej lektury. Jak również to, że czytałam książki niektórych autorek, które tu napisały swoje opowiadania.
Były to:
1. Sarah Mlynowski "Akwarium" (recenzja na moim profilu na LubimyCzytac )
2.Lauren Weisberger "Portier nosi garnitur od Gabbany" recenzja tu
3. Lauren Weisberger "Diabeł ubiera się u Prady" recenzja tu
4. Chris Manby "Wojny w spa"  recenzja na moim profilu na LubimyCzytac
5. Lauren Henderson "Zbyt dużo blondynek"

Z siedemnastu opowiadań podobało mi się sześć:
Dzień przeprowadzki” Cindy Chupack
skłaniające do refleksji.
Joga Baby” Lauren Henderson
opowiada o zajęciach jogi. Świetnie napisane, zaciekawia.
Cała prawda o Nigelu” Jennifer Weiner
świetnie opisane przygody Sarah.
Lalki voodoo, miseczki C i Eminem” Melissa Senate
zabawna historia.
Amore” Laura Wolf
to opowiadanie ma zabawne i zaskakujące zakończenie.
Wizyta” Nancy Sparling
to również jest śmieszne, komediowe.
I to moim zdaniem są najlepsze opowiadania z tego zbioru.

Pozostałe opowiadania są nudne jak dla mnie z nie zbyt ciekawymi wątkami. Zainteresują one fanów romansów. Te, które mi się podobały zainteresują fanów komedii.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…