Przejdź do głównej zawartości

Magazyn Coaching 1/2013


Magazyn Coaching
styczeń – luty 2013
To pierwszy w tym roku numer tej gazety jaki przeczytałam. Jednak pismo to lubię od dawna. Recenzje pozostałych znajdziecie klikając w tag „Magazyn coaching”
W tym numerze podobały mi się następujące artykuły:
Jak poczuć swoją wartość i uwierzyć w siebie” - tego typu artykuły są bardzo ciekawe i zawsze chętnie je czytam. W tym też jest świetne ćwiczenie zawierające pytania dostosowane do tematu artykułu. ( ma wiele stron aż 9 ).
„”Wielki cel”- świetny artykuł o wyznaczaniu sobie postanowień, celów.
Z optymizmem o pesymizmie” - oprócz ciekawych informacji zawartych w tym artykule podobała mi się też grafika.
Życie z wyboru” - kolejny świetny artykuł. Skłania do refleksji. Szczególnie punkty w czerwonych ramkach.
Patent na nieśmiertelność” - już na spisie treści miałam ochotę przeczytać ten artykuł.
Opisane są w nim bardzo znane osoby, które osiągnęły sukces na skalę światową. Artykuł ma aż 6 stron, a i tak wydaje się krótki. O tym można by książki napisać.
Zmysłowe lekcje (Jak się uczyć, żeby się nauczyć)
Poznaj samego siebie” - świetny artykuł z ciekawym cytatem na koniec.
Namaluj swój raj” - czytałam już o tego typu metodach w innych źródłach, ale ten artykuł też jest bardzo interesujący.
Podsumowując polecam każdemu kto interesuje się Psychologią.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: