Przejdź do głównej zawartości

Lne - dwa numery z 2013Lne

Styczeń – luty 2013Tą gazetę lubię od dawna. Powyżej zdjęcie kolekcji, teraz jest ich trochę więcej. Zawsze jest w niej wiele ciekawych artykułów. Nie inaczej było w tym numerze. Po lekturze spisu treści miałam ochotę to przeczytać.

Najbardziej podobały mi się następujące artykuły:

  1. Dossier na temat „Algi – morski skarb”(str 42-46) - bardzo lubię kosmetyki z tymi składnikami.
  2. Diagnostyka holistyczna w gabinecie kosmetycznym” (str – 30 – 33) – miałam być na tym wykładzie podczas kongresu, ale niestety nie wyszło. Artykuł uzupełnił jednak moją wiedzę.
  3. „Skóra pod lupą(str 34- 36) – ciekawy wywiad
  4. „Budowa i funkcje skóry cz 13” (str 57 – 59 )
  5. „Anit aging czy anti logic?” - mój ulubiony artykuł z tego numeru. Chętnie przeczytałabym takich więcej. Zawiera wiele ciekawych informacji o zabiegach, ale takich prawdziwych informacji, a nie marketingowych „efektów specjalnych” jak to bywa w innych gazetach,albo mediach.
  6. Makijaż korekcyjny” (str 104 – 106) – na kongresie byłam też na pokazie i wykładzie z makijażu. Artykuł uzupełnił moja wiedzę.
  7. Dział Podologia w Manicure Pedicure (str 140 – 142) (str 144 – 146)Podsumowując polecam każdemu kto interesuje się Kosmetyką. 
Lne

marzec – kwiecień 2013

2/2013Do lektury zachęciło mnie to, że lubię tą gazetę od dawna oraz lektura spisu treści.

Najbardziej podobały mi się następujące artykuły:

Odmładzająca siła tlenu”

Budowa i funkcje skóry cz 14” - ciąg dalszy na temat „Pęcherze”.

Lekcja makijażu” część druga na temat makijażu oczu.

Deformacja palców” - chodziło o palce u stóp. Ciekawy temat, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że buty mogą zdeformować palce. Kiedyś też widziałam zdjęcia takich stóp, przekonały mnie one do noszenia wygodnych butów.

Krótka historia kosmetyki czyli nowe opowieści o starych kosmetykach”. W tym numerze było na temat mycia włosów.Podsumowując wiedza z tej gazety jest profesjonalna i na wysokim poziomie. Polecam każdemu kto interesuje się tematem.


W maju też kolejny kongres na który się wybieram. Razem z biletem na kongres kupiłam prenumeratę tej gazety.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: