Przejdź do głównej zawartości

K-MAG nr 50 (luty 2013)


K-MAG
luty 2013


To drugi numer tej gazety jaki przeczytałam. 
Ogólnie jest to numer 50 tego pisma. Nie mam pozostałych, bo odkryłam tą gazetę pod koniec tamtego roku (2012).

Podobały mi się następujące artykuły:


Str 74 – 77 „Nostalgia przyszłości” - na temat tego, co zawierały jubileuszowe numery różnych gazet ( nie tylko tej).
Str 86 – 87 prezentacja redakcji K-MAG. Bardzo ciekawie przedstawione poszczególne osoby. W innych gazetach też tak powinno być.
Str 88 – 95 opis różnych wydarzeń filmowych, muzycznych itp. - od roku 2009 (wtedy ukazał się pierwszy numer K-MAG) do roku 2012. (dla mnie też 2009 był ciekawym rokiem).
Str 126 – 130 „Treść, masa, maszyna” wywiad z Redaktorami naczelnymi różnych gazet. Bardzo ciekawy merytorycznie. Mój ulubiony artykuł z tego numeru.
Str 68 – 71 „Okładkowe rysunki” - jak z rysunku powstały okładki K-MAG. Bardzo ciekawie to wygląda. Nie podejrzewałabym, że rysunek może być inspiracją do stworzenia okładki.
Minusem tej gazety jest zbyt mała czcionka.
Podsumowując bardzo interesujący numer. Na pewno przeczytam kolejne.

Komentarze

  1. hm, to dziwne pytanie, ale jak należy czytać nazwę tego czasopisma? (: K-MAG oczywiście (:

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj,
    chyba po prostu "K MAG" albo "K - MAG magazyn". Nie wiem sama szczerze mówiąc.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.

Zachęcam do lektury recenzji wielu ciekawych książek wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…