Carlos Ruiz Zafon "Gra Anioła"


Carlos Ruiz Zafon
Gra Anioła”
Ilość stron: 510
  1. To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam.

Gra Anioła” jest świetną lekturą. Ma też bardzo fajną tematykę – losy głównego bohatera - Dawida, który jest pisarzem (pisze książki, bo jak ktoś pisze artykuły czy poradniki to nazywa się go autorem, a nie pisarzem – takie małe przypomnienie) oraz jego asystentki Isabelli. Są też inni bohaterowie, ale nie będę ich wymieniać. Najważniejsze są tu te właśnie postacie – Isabella i Dawid. Bardzo dobrze się to czyta, ale nie jest to lektura na kilka godzin, raczej na kilka dni (tyle ja czytałam). Ma też ponad 500 stron, a tego typu lektur z taką ilością stron nie czyta się w 3 godziny. Trzeba też trochę pomyśleć, bo książka skłania do przemyśleń. Nie są to jednak minusy, a plusy, bo ciekawa lektura musi mieć dużo stron, szczególnie jak jest to powieść, a nie opowiadanie.
Podsumowując polecam każdemu. Ja na pewno jeszcze będę wracać do tej książki, a także przeczytam inne tego autora. 

W treści znalazłam też wiele fajnych cytatów:
Wszystko się kiedyś robi pierwszy raz. Teraz może ci się wydawać, że to koniec świata, ale już wkrótce zdasz sobie sprawę, że to najlepsza rzecz jaka mogła cię spotkać.” (str 51)


Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi zdolnościami. Ale nikt nie zostaje sportowcem tylko i wyłącznie dlatego, że urodził się wysoki, silny lub szybki. Tym co czyni kogoś sportowcem lub artystą, jest praca, praktyka i technika. Wrodzona inteligencja jest tylko i wyłącznie amunicją. Żeby ją skutecznie wykorzystać musisz przekształcić swój umysł w precyzyjną broń.” (str 177)


Żeby zrealizować swoje zamiary potrzeba ci jest przede wszystkim ambicja, a później talent, wiedza i w końcu szczęście” (str 177)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018