Przejdź do głównej zawartości

Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru"


Carlos Ruiz Zafon
Cień wiatru”
Ilość stron: 508

To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Gra Anioła”
Tą skończyłam czytać w nowy rok. Czyta się bardzo dobrze. Podobnie jak „Gra Anioła” jest to lektura skłaniająca do przemyśleń, trudna. I dlatego nie da się jej przeczytać w jedne wieczór. Tu już nie są opisane losy pisarza , ale Daniela i jego ojca, którzy mają swoją księgarnię. Główny bohater szuka Juliana Caraxa ,który pisał książki. Jest to ciekawy wątek kryminalny, a wątki tego typu lubię w książkach mimo że typowych kryminałów nie czytam już tyle co wcześniej. Nie ma jednak jak już wspominałam na blogu drugiego tak ciekawego gatunku, więc czytam różne. „Cień wiatru” i twórczość tego autora odkryłam w tamtym roku i na pewno przeczytam więcej. Z cyklu został mi jeszcze „Więzień nieba”, ale na pewno też jest świetny, bo „Gra Anioła” i „Cień wiatru” staną się moimi ulubionymi książkami. Na pewno też przeczytam więcej książek tego autora.
Podsumowując polecam każdemu.


W treści znalazłam wiele ciekawych cytatów:

Ciekawe cytaty, które znalazłam w treści:


„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom,posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią. (str 10)

„Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy” (str 10)

„Sekret wart jest tyle,ile warci są ludzie, przed którymi powinniśmy go strzec” (str 15)

„Nigdy nikomu ie ufaj, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany” (str 2

„Książki są lustrem; widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie” (str 224)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…