Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru"


Carlos Ruiz Zafon
Cień wiatru”
Ilość stron: 508

To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Gra Anioła”
Tą skończyłam czytać w nowy rok. Czyta się bardzo dobrze. Podobnie jak „Gra Anioła” jest to lektura skłaniająca do przemyśleń, trudna. I dlatego nie da się jej przeczytać w jedne wieczór. Tu już nie są opisane losy pisarza , ale Daniela i jego ojca, którzy mają swoją księgarnię. Główny bohater szuka Juliana Caraxa ,który pisał książki. Jest to ciekawy wątek kryminalny, a wątki tego typu lubię w książkach mimo że typowych kryminałów nie czytam już tyle co wcześniej. Nie ma jednak jak już wspominałam na blogu drugiego tak ciekawego gatunku, więc czytam różne. „Cień wiatru” i twórczość tego autora odkryłam w tamtym roku i na pewno przeczytam więcej. Z cyklu został mi jeszcze „Więzień nieba”, ale na pewno też jest świetny, bo „Gra Anioła” i „Cień wiatru” staną się moimi ulubionymi książkami. Na pewno też przeczytam więcej książek tego autora.
Podsumowując polecam każdemu.


W treści znalazłam wiele ciekawych cytatów:

Ciekawe cytaty, które znalazłam w treści:


„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom,posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią. (str 10)

„Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy” (str 10)

„Sekret wart jest tyle,ile warci są ludzie, przed którymi powinniśmy go strzec” (str 15)

„Nigdy nikomu ie ufaj, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany” (str 2

„Książki są lustrem; widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie” (str 224)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przeczytane w sierpniu 2017

Przeczytane w maju 2018

Lne maj czerwiec 2018