Przejdź do głównej zawartości

Carlos Ruiz Zafon "Cień wiatru"


Carlos Ruiz Zafon
Cień wiatru”
Ilość stron: 508

To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Gra Anioła”
Tą skończyłam czytać w nowy rok. Czyta się bardzo dobrze. Podobnie jak „Gra Anioła” jest to lektura skłaniająca do przemyśleń, trudna. I dlatego nie da się jej przeczytać w jedne wieczór. Tu już nie są opisane losy pisarza , ale Daniela i jego ojca, którzy mają swoją księgarnię. Główny bohater szuka Juliana Caraxa ,który pisał książki. Jest to ciekawy wątek kryminalny, a wątki tego typu lubię w książkach mimo że typowych kryminałów nie czytam już tyle co wcześniej. Nie ma jednak jak już wspominałam na blogu drugiego tak ciekawego gatunku, więc czytam różne. „Cień wiatru” i twórczość tego autora odkryłam w tamtym roku i na pewno przeczytam więcej. Z cyklu został mi jeszcze „Więzień nieba”, ale na pewno też jest świetny, bo „Gra Anioła” i „Cień wiatru” staną się moimi ulubionymi książkami. Na pewno też przeczytam więcej książek tego autora.
Podsumowując polecam każdemu.


W treści znalazłam wiele ciekawych cytatów:

Ciekawe cytaty, które znalazłam w treści:


„Każda znajdująca się tu książka, każdy tom,posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią. (str 10)

„Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy” (str 10)

„Sekret wart jest tyle,ile warci są ludzie, przed którymi powinniśmy go strzec” (str 15)

„Nigdy nikomu ie ufaj, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany” (str 2

„Książki są lustrem; widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie” (str 224)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: