Przejdź do głównej zawartości

Antonina Kozłowska "Czerwony rower"Antonina Kozłowska
Czerwony rower”Ilość stron: 232

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Czytało się to dobrze. Książka ma odpowiednią ilość stron do przeczytania w jeden wieczór. Losy głównych bohaterek – Karoliny, Beaty, Gośki są bardzo ciekawe. Podzielone są na dzieciństwo i dorosłość. Czytając trochę się to miesza, ale nie stanowi to problemu. Wystarczy się skupić na treści.

Podsumowując polecam tą książkę każdemu.

Jak ktoś lubi serial „Przyjaciółki” to też będzie zadowolony. W pierwszej chwili jak czytałam opis na okładce to właśnie z tym serialem mi się skojarzyło.

W treści znalazłam kilka ciekawych cytatów:

„Wszyscy mamy blizny, zbieramy je przez całe życie” (str 32)„Zdaje się, że pisanie czegokolwiek i drukowanie pod własnym nazwiskiem stanowi dla tych, którzy nie piszą, przedmiot najdzikszej zazdrości i uwielbienia. Dziwne to, jeśli wziąć pod uwagę, że pisanie jest umiejętnością, którą ogromna większość z nas posiadła w wieku siedmiu lat, i że nie wymaga ona właściwie żadnych dodatkowych talentów”. (str 100)„Czasem żałuję, że razem z cząsteczkami skóry nie złuszczają się fragmenty duszy.” (str 148)

„Niestety zamiast znikać, wspomnienia obrastają człowieka, a te, które – wydawałoby się – już dawno utracił, czają się w kącie szafy gotowe wyskoczyć na pierwszy nieostrożny ruch.” (str 149)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lisa Scottoline "Krok w Krok za Mary"

Lisa ScottolineKrok w krok za Mary”
Ilość stron: 328 To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to: „Spójrz mi w oczy” recenzja tu „Trudna prawda”recenzja tu „Nie odchodź”recenzja tu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.
Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.
Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Agnieszka Sikorska Celejewska "Wszystkie moje marzenia"

Agnieszka Sikorska CelejewskaWszystkie moje marzenia”
Ilość stron: 192 To druga książka tej autorki jaką przeczytałam. Pierwsza to „Smak lata” recenzja tu, która nie za bardzo mi się podobała. Cała seria była w promocyjnej cenie. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce.
Czyta się o wiele lepiej niż poprzednie dzieło. Tu jest sensowna fabuła. Są trzy bohaterki – Dorota, Jagoda, Anka. Przedstawione są ich różne losy. Nie brakuje wątku przyjaźni, romansów, pisania, szkolnych. Polecam każdemu.

Książki Agnieszki Sikorskiej Celejewskiej jakie posiadam: