Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Kalwitter "Slicznotka"Andrzej Klawitter
Ślicznotka”

Ilość stron: 286
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Czyta się ją bardzo dobrze. Główna bohaterka to tytułowa ślicznotka (na imię ma Wiktoria), przeprowadza ankiety do swojej pracy magisterskiej z Socjologii. Daje je do wypełnienia wychowankom domu dziecka, młodzieży z z liceum i gimnazjum. Dotyczą one ich środowiska, szkoły, domu itp. Są również przedstawione losy wspomnianej młodzieży, ich wzajemne relacje, a także perypetie Wiktorii, które potem łączą się w pewnym sensie z młodzieżą. Nie zdradzę co i jak. Polecam każdemu kto nie czytał bez względu na wiek. Uważam, że większość książek można czytać w dowolnym wieku (oprócz tych, które są dla dzieci, chyba że ktoś czyta dziecku).
 W treści znalazłam kilka ciekawych cytatów:

„Każdy ma swoje pięć minut, które powinno się wykorzystać” (str 24)

„Ale odrobina szczęścia zawsze jest potrzebna, nawet kowalowi, żeby nie walnął się młotkiem w palec.” (str 24)

„…jeżeli czegoś mocno pragniemy, to możemy osiągnąć cel” (str 68)

„…na koniec świata idzie się przez całe życie” (str 150)

„Marzenia nic nie kosztują, czego nie można powiedzieć o ambicjach – te niespełnione każą czasem za siebie słono płacić. (str 182)

„…papier jest, niestety najważniejszy. Byle głupek potrafi nim bez trudu otworzyć najbardziej niedostępne drzwi” (str 282)

„…nie można się załamywać, mimo różnych przeciwieństw losu, należy walczyć o samego siebie” (str 283)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marta Guzowska "Wszyscy ludzie przez cały czas"

Marta GuzowskaWszyscy ludzie przez cały czas”
Ilość stron: 398 To trzecia książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że podobały mi się dwie poprzednie. „Wszyscy ludzie przez cały czas” czyta się bardzo dobrze. Nie ma nudnych momentów. Bohaterowie pracują na wykopaliskach archeologicznych. Jest wątek kryminalny w którym mordercą okazuje się...Policjant. Jak to się stało i dlaczego będziecie musieli przeczytać sami. Na pewno przeczytam jeszcze inne dzieła tej autorki. Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:Możesz oszukać wszystkich przez jakiś czas albo kilka osób przez cały czas, ale nie zdołasz oszukiwać wszystkich ludzi przez cały czas.” (str 88)Upierdliwcy dzielą się z grubsza na dwa typy: upierdliwców aktywnych i pasywnych”. (str 256)Cechą charakterystyczną upierdliwca, czy to aktywnego czy pasywnego, jest fakt, że nie przestaje.” (str 258) -„Wszystko w porządku? Na to pytanie nie ma dobrej, logicznej odpowiedzi. Ponieważ nie jesteśmy w stanie zbadać …

Teresa Monika Rudzka "Bibliotekarki"

Teresa Monika RudzkaBibliotekarki”
Ilość stron: 296 To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie tytuł i opis na okładce. Treść trochę rozczarowuje i jest momentami nudna. Miałam dość po stu stronach, ale doczytałam do końca oczekując chociaż zabawnej sceny. Bohaterkami są tytułowe bibliotekarki. Rozdziały napisane z różnych punktów widzenia każdej z nich. Znajdziecie też trochę o klientach czytelni, ich zachowaniu, składaniu skarg. Niektóre z przedstawionych były według mnie strasznie absurdalne. Na przykład ta dotycząca imienia...Żywia. Ja tego nie polecam, ale każdy może sądzić inaczej.  

Ciekawe cytaty:Jeśli tyle czasu dobijasz się do tych drzwi, a one się nie otwierają, to znaczy, że tak ma być. Los daje ci wyraźny znak, że ta droga nie jest dla ciebie. Szukaj innej.” (str 34)

Stephen KIng "Joyland"

Stephen KingJoyland”
Ilość stron: 294 To szósta książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także to, że lubię te mniej straszne dzieła tego pisarza. „Joyland” czyta się bardzo dobrze. Bohaterem jest student, który pracuje w lunaparku o nazwie Joyland. Są tam różnego rodzaju atrakcje dla turystów. Devin Jones rozwiązuje zagadkę popełnionego w parku morderstwa dziewczyny. Jest to interesujący wątek kryminalny. Zaciekawia od początku do końca.
Ciekawe cytaty: „Kiedy czytasz albo oglądasz kryminał, stosy trupów mogą cię nie ruszać, bo przecież najważniejsze jest to, czy zabił lokaj czy zła macocha.” (str 206) „Czasem nagrody są prawdziwe, czasem są cenne”. (str 226)


Pozostałe recenzje:
7/stephen-king-cztery-pory-roku.
/stephen-king-przebudzenie.
/stephen-king-misery.
stephen-king-znalezione-nie-kradzione.
/ksiazki-ktorych-nie-skonczyam-czytac.9"Desperacja"
czytałam też "Sklepik a marzeniami"
czeka w stosiku: "Czarna bezgwiezdna n…